Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 1065)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Ajola PRENĒI (YMERI) Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Mat - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Kurbin - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Shkodėr
Alaudin MALAJ Gjyqtar Gjykata e Apelit
Alban ZENELI Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė
Alban ĒELA Drejtor i Policisė sė Shtetit Policia Lezhė
Alban SERANI Kėshilltar Prokuroria e Pėrgjithshme
Alban TORO Anėtarė i KLGJ-sė Kėshilli i Lartė Gjyqėsor
Albana VOKSHI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Albana BOKSI Gjyqtar Gjykata e Apelit pėr Krimet e Rėnda
Albana SHTYLLA Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė - Gjyqtarė KPA Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė - KPA
Albert DEMIRNELI Prokuror - Prokuror Prokuroria Tirane - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane
Albert KULIĒI Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Vlorė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Vlorė
Albert MURĒAJ Zėvendės Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Shkodėr
Albert NUSHI Komandant i njėsisė "Delta" Policia Vlorė
Albina DEDA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Aldo BUMĒI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Aldo SHESHAJ Administrator Shoqėri Publike Ujėsjellės - Kanalizimet, Vorė
Aleksandėr MUSKAJ Gjyqtar Gjykata e Lartė
Alfred MOISIU President i Republikės Presidencė
Alfred PEZA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Alfred QAFA Kryebashkiak Bashkia Fushė Arrėz
Alfred AGOLLI Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Apelit Gjirokaster - Prokuroria e Rrethit Gjyqsor Elbasan - Prokuroria e Rrethit Gjyqsor Sarandė
Alfred ĒEPE Drejtor i Policisė sė Shtetit Policia Elbasan
Alfred PRODANI Administrator Shoqėri Publike Ujėsjellėsi sh.a, Laē, Kurbin
Alfred PROGONATI Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Alfred SALI Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Gjirokastėr - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Vlorė
Alfred SHEHU Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Gramsh - Prokuroria e Rrethit Gjyqsor Elbasan - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Elbasan
Ali LAHO Kryebashkiak Bashkia Ersekė
Ali JASHARI Rektor Universiteti Universiteti i Korēės
Alket HYSENI Deputet Legjislatura IX - Drejtor i Pėrgjithshėm i DPPP - Inspektor - Kėshilltar Kuvendi i Shqipėrisė - Drejtoria e parandalimit dhe Pastrimit tė Parave - Dogana Kakavijė dhe Drejtoria e Pėrgjithshme e Doganave - Kryeministri
Alket MERSINI Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Elbasan - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Korēė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane
Alketa NUSHI Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Mat - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės
Alketa ZIFLA Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tepelenė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Gjirokastėr - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Fier - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Alma BRAMO Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror Prokuroria Lushnje - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Mat
Alma FASKAJ Kėshilltar - Kėshilltar - Komisioner KPK Kuvendi i Shqipėrisė - Avokati i Popullit - KPK
Alma FELAJ (KOLA) Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Fier - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės
Alma KOLGJOKA Gjyqtar Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Kruje
Alma MUĒA Prokuror - Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme - Prokuroria Tirane
Almira XHEMBULLA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Altin ĒOMO Kryebashkiak Bashkia Libohovė
Altin BINAJ Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Apelit Vlore - Prokuroria Vlore - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Fier - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Prokuroria e Pėrgjithshme