Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 71)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Sabri KASTRATI Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Mat - Prokuroria e Rrethit Lezhė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Lezhė - Prokuroria e Rrethit Lezhė
Sadi VORPSI Deputet Legjislatura IX - Prefekt Kuvendi i Shqipėrisė - Qarku Tiranė
Sadri ABAZI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Saimir BALA Konsull Konsullata e Shqipėrisė nė Arabinė Saudite
Saimir BAHITI Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Kurbin - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Shkodėr
Saimir HASALLA Kryebashkiak 2015 Bashkia Peqin
Saimir HYSA Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Saimir SMAKA Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Vlorė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Vlorė
Saimir TAHIRI Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Sali BERISHA Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Sali HASA Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Sarandė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Sarandė
Sami SHIBA Ambasador - Ambasador Ambasada Shqiptare nė Mbretėria e Arabisė Saudite - Ambasada Shqiptare nė Rumani
Sandėr LLESHI(LLESHAJ) Kėshilli i Ministrave PS mandati II - Kėshilltar - Komandant - Zėvendes Shef Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave - Komanda e Doktrinės dhe Stėrvitjes - Shtabi i Pėrgjithshėm i Forcave tė Armatosura/Ministria e Mbrojtjes
Sandėr SIMONI Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Selfo KAPLLANI Kryebashkiak 2015 Bashkia Kuēovė
Selvie GJOĒAJ Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Kukės
Semiramis HOXHOLLI Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Senida MESI Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Servet DUZHA Kryebashkiak Bashkia Cėrrik
Shahin PASHA Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Pukė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Kurbin - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Shefki ĒOTA Kryebashkiak Bashkia Librazhd
Sheme LULO Administrator Shoqėri Publike Ujėsjellės -Kanalizimet, Sarandė
Sherefedin SHEHU Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Sherif FORTUZI Kryebashkiak Bashkia Sukth
Shezai ROKAJ Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX - Rektor Universiteti Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė - Universiteti i Tiranės
Shkėlqim GANAJ Inspektor i Pėrgjithshėm ILDKPKI Inspektorati i Lartė i Deklarimit dhe Kontrollit tė Pasurive dhe Konfliktit tė Interesave
Shkėlqim SELAMI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Shkėlqim CANI Deputet i Parlamentit - Kėshilli i Ministrave Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Shkelqim KOKONA Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Pogradec - Prokuroria e Pėrgjithshme - Prokuroria e Apelit Tiranė
Shkėlqim MIRI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Shkėlqim MUSTAFA Gjyqtar Gjykata e Apelit
Shkėlqim TROPLINI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Shkėlzen HOXHA Kryebashkiak Bashkia Krujė
Shkėlzen SELIMI Gjyqtar Gjykata e Lartė
Shkelzen CENA Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Kukės - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Kurbin - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Kurbin - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Dibėr
Shpėtim GJIKA Kryebashkiak Bashkia Vlorė
Shpėtim IDRIZI Deputet i Parlamentit - Nėnkryetar Parlamenti Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė
Shpėtim GARUNJA Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Lezhė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Kurbin - Prokuroria Tirane - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tiranė
Shpėtim KURTI Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Shpresa KURETA Ambasador - Ambasador Ambasada Shqiptare nė Poloni - Ambasada Shqiptare nė Poloni