Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 17)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Tahir MUHEDINI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Tasim PUCI Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Berat
Tatjana GJONAJ Ambasador Ambasada Shqiptare nė Brazil
Tatjana PIRO Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Taulant BALLA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Tėrmet PEĒI Kryebashkiak - Kryebashkiak 2015 Bashkia Tepelenė - Bashkia Tepelenė
Teuta RRUDHA Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Durrės
Thoma JANO Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Tom DOSHI Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė
Tom NDRECA Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Lartė - Gjykata e Apelit
Tom DEDAJ Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Dibėr - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Dibėr - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Dibėr - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Kurbin
Tonin BECI Ambasador Ambasada Shqiptare nė Mal tė Zi
Tonin STERKAJ Gjyqtar Gjykatės sė Rrethit Gjyqėsor Shkodėr
Tonin KOLA Anėtar i Kėshillit Mbikėqyrės tė Bankės sė Shqipėrisė Banka e Shqipėrisė
Tonin MARINAJ Kryebashkiak 2015 Bashkia Malėsi e Madhe
Tritan HAMITAJ Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė
Tritan SHEHU Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >