Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 49)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Baftjar ZEQAJ Kryebashkiak Bashkia Fier
Bajazit KARRIQI Kryebashkiak Bashkia Pėrrenjas
Baki BALA Prefekt Qarku Fier
Bamir TOPI President i Republikės Presidencė
Bardh SPAHIA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Bardhyl GJYZELI Kryebashkiak Bashkia Kuēovė
Bardhyl CANAJ Ambasador Ambasada Shqiptare nė Izrael
Bari SHYTI Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykatėn Administrative e Apelit Tiranė - Gjykatėn Administrative tė Shkallės sė Parė Durrės - Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Dibėr - Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Bulqizė
Bari MUSABELLIU Rektor Universiteti Universiteti Bujqėsor i Tiranės
Bashkim DEDJA Gjyqtar Gjykata Kushtetuese
Bashkim FINO Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Bashkim SHEHU Kryebashkiak 2015 Bashkia Kukės
Basir ĒUPA Kryebashkiak 2015 Bashkia Klos
Bedri HOXHA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Bedri MIHAJ Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Behar BEJKO Ambasador Ambasada Shqiptare nė Emiratet e Bashkuara Arabe
Bektash MEMA Rektor Universiteti Universiteti "Eqrem Ēabej", Gjirokastėr
Belinda IKONOMI Drejtor i Pėrgjithshme i Doganave Drejtor i Pėrgjithshme i Doganave
Ben BLUSHI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Beqir ARIFAJ Kryebashkiak Bashkia Pukė
Beqir NUREDINI Kryebashkiak - Kryebashkiak 2015 Bashkia Rrogozhinė - Bashkia Rrogozhinė
Bernina KONDI Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Apelit Administrativ Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Berat - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Gjykata e Apelit Administrativ Tiranė - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė
Besiana KADARE Ambasador - Ambasador Ambasada Shqiptare nė UNESCO - Ambasada Shqiptare nė UNESCO
Besnik ABEDINI Kryetar Komune Komuna Ksamil
Besnik BARAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Besnik DUSHAJ Deputet i Parlamentit - Kryebashkiak 2015 Kuvendi i Shqipėrisė - Bashkia Tropojė
Besnik FUCIA Kryetar Komune Komuna Kashar
Besnik IMERAJ Gjyqtar Gjykata Kushtetuese
Besnik CANI Prokuror Prokuroria Elbasan
Besnik CENGU Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane
Bezart KAĒKINI Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Shkodėr - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Tropojė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė
Bilbil METE Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane
Bledar ĒELIKU Drejtor i Policisė sė Shtetit Policia Shkodėr
Bledar ĒUĒI Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Bledar MAKSUTI Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Bledjon NALLBATI Kryebashkiak 2015 Bashkia Devoll
Blendi KLOSI Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Blerina GJYLAMETI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Brisida SHEHAJ Drejtor i Pėrgjithshėm i Tatimeve Drejtoria e Pėrgjithshme e Tatimeve
Brunilda KADI Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė