Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 37)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Pali DEĒOLLI Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Durrės - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Fier - Prokuroria e Rrethit Durrės - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Durrės - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Gjirokastėr - Prokuroria e Rrethit Gjirokastėr
Pamela QIRKO Komisioner KPK KPK
Pandeli MAJKO Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Parid CARA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Paulin STERKAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Pavlina YLLI Ambasador Konsulle e Pėrgjithshme - Konsullata shqiptare nė Selanik
Pelivan MALAJ Prokuror Prokuroria e Apelit Vlore
Pėllumb QAZIMI Ambasador - Ambasador Ambasada Shqiptare nė Slloveni - Ambasada Shqiptare nė Kroaci
Perlat ĒULLAJ Drejtor i Policisė sė Shtetit Policia Durrės
Perlat VATOCI Drejtor i Policisė sė Shtetit Policia Kukės
Pėrparim SPAHIU Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Pėrparim HASA Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Elbasan - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Elbasan - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tiranė - Prokuroria Tirane
Pėrparim KULLURI Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Krimeve tė Rėnda - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Shkodėr - Prokuroria Krimeve tė Rėnda
Pėrparim SHAMETAJ Kryebashkiak 2015 Bashkia Selenicė
Perparim VUKAJ Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Lezhė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Korēė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Shkodėr
Petraq MILO Anėtar i Kėshillit Mbikėqyrės tė Bankės sė Shqipėrisė Banka e Shqipėrisė
Petref ASLLANI Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Elbasan - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Elbasan - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Gramsh - Prokuroria Elbasan
Petref SULA Administrator Shoqėri Publike Ujėsjellės - Kanalizimet, Sh.a, Ura Vajgurore
Petrit BICA Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Petrit ĒOMO Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė
Petrit HYSA Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Petrit TARE Administrator Shoqėri Publike Ujėsjellės - Kanalizimet, sh.a, Korēė
Petrit VASILI Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Petrit ĒANO Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Kruje - Prokuroria Lushnje - Prokuroria Vlorė
Petrit ELMAZAJ Administrator Shoqėri Publike Ujėsjellėsi sh.a, Patos
Petrit FUSHA Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane - Prokuroria Tiranė - Prokuroria Tiranė - Prokuroria Tiranė - Prokuroria Shkodėr - Prokuroria Tiranė
Petrit QERIMI Prokuror Prokuroria e Apelit Vlore
Petrit SINAJ Kryebashkiak 2015 Bashkia Berat
Petrit VUKAJ Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Fier - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Fier - Prokuroria Fier
Piro KAPURANI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Piro LUTAJ Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Pjerin NDREU Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Plarent NDRECA Sekretar i Pėrgjithshėm Ministria e Arsimit dhe Shkencės
Platin ALIĒKA Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Elbasan - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Elbasan
Pranvera FAGU (BEHUSHI) Drejtor i Pėrgjithshme i Doganave Drejtoria e Pėrgjithshme e Doganave
Pranvera PUSTINA (HOXHA) Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Krimeve tė Rėnda Shkalla e Parė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Krujė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Pranvera STAFA Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Elbasan - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Elbasan
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >