Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 211)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Abaz MUĒA Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror Prokuroria Mat - Prokuroria Mat
Adelina FARRICI Kryebashkiak Bashkia Burrel
Adelina RISTA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Adem BEKTESHI Rektor Universiteti Universiteti i Shkodrės
Adem LALA Kryebashkiak 2015 Bashkia Has
Adia SAKIQI Ambasador Ambasada Shqiptare nė Mbretėrinė e Vendeve tė Ulėta
Admir THANZA Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Lartė - Gjykata Kushtetuese
Admir MALAJ Administrator Shoqėri Publike Porti Detar sh.a, Vlorė
Adnan XHOLI Prokuror - Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme - Prokuroria Krimeve tė Rėnda
Adnand KOSOVA Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme - Prokuroria Krimeve tė Rėnda - Prokuroria e Pėrgjithshme
Adnand XHELILI Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Adnor SHAMETI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Adriano DYRMISHI Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane - Prokuroria Tirane - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane - Prokuroria Tirane
Adriatik LLALLA Prokuror i Pėrgjithshėm Prokuroria e Pėrgjithshme
Adriatik ZOTKAJ Kryebashkiak - Kryebashkiak 2015 Bashkia Poliēan - Bashkia Poliēan
Adriatik ALIMADHI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Adriatik CAMA Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuria Lushnjė
Afėrdita MAHO Gjyqtar Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė
Afėrdita NDOI (VATNIKAJ) Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria Lezhė
Afrim SHEHU Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Durrės - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės
Afrim TAFA Drejtor i Policisė sė Shtetit Policia Berat
Agim BENDO Gjyqtar Gjykata e Apelit
Agim ISAKU Ambasador Ambasada Shqiptare nė Sllovaki
Agim DALIPAJ Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tropojė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Lezhė
Agim DILKA Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Elbasan - Prokuroria e Rrethit Gjyqsor Elbasan
Agron AGALLIU Kryetar Komune Komuna Golem
Agron ĒELA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Agron DEMUSHI Kryebashkiak Bashkia Bajram Curri
Agron DUKA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Agron BUSHATI Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Shkodėr - Prokuroria Shkodėr
Agron CUKA Rektor Universiteti Universiteti i Sporteve tė Tiranės
Agron GJANA Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Lushnje - Prokuroria e gjykatės tė shkallės sė parė Durrės - Prokuroria e gjykatės tė shkallės sė parė Krujė - Prokuroria Kukės
Agron HETOJA Administrator Shoqėri Publike KESH sh.a, Tiranė
Agron KAPLLANAJ Kryebashkiak 2015 Bashkia Mallakastėr
Agron SHEHAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Agron TARE Ambasador Konsull i Pėrgjithshėm - Stamboll
Ahilea DEĒKA Kryebashkiak 2015 Bashkia Dropull
Ahmet JANGULLI Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykatėn Administrative tė Shkallės sė Parė Shkodėr - Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Dibėr - Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Bulqizė
Aida CAKAJ Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Fier
Ajet ZYBERAJ Drejtor i Policisė sė Shtetit Policia Korēė