Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2015
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe shpėrblime, 1 895 110 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura si Anėtar i Kėshillit tė Prokurorisė, 40 500 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga qira objektit bar-restorant, 54 000 euro, tatim nė burim i paguar.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime si Specialiste pranė AMK, Bashkia Tiranė, njė muaj, 34 996 lekė.
2) Djali, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime si Specialist pranė DPSHTRR, tre muaj, 127 500 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėShitur mė 09.03.2015 arė me sip. 200 m2, 950 000 lekė.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion537%
Tė tjera
1) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 35 968 euro pėr kredi banakre marrė pėr shtesė pishine marrė mė 25.09.2007 me principal 250 000 euro dhe interes 8%.
2) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 3 257 041 lekė pėr kredi bankare dhe kartė krediti
3) Gjendje kursime kesh, shtuar me 11 000 euro.
4) Gjendje llogari bankare 286 euro.
5) Gjendje llogari bankare 110 741 lekė.
6) Gjendje llogari bankare -6.59 euro.
7) Bashkėshortja gjendje llogari bankare 34 000 lekė.
8) Shkėmbyer sipas kontratės sė datės 16.09.2015 ap. banimit deklaruar nė vitin 2006 dhe rivlerėsuar nė vitin 2012 me njė ap. tjetėr, pjesė e regjimit martesor.
9) Blerė mė 25.02.2015 vreshtė me sip. 800 m2 nė Tiranė, me tė ardhura nga paga, 400 000 lekė.
10) Blerė mė 30.01.2015 arė me sip. 1390 m2 nė Tiranė, me tė ardhura nga paga, 600 000 lekė.
11) Dhuruar nga prindėrit mė 02.07.2015 arė me sip. 1750 m2 nė Tiranė, 600 000 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2015
Pėrshkrim shpenzimi

1) Detyrime tė paguara nė vlerėn -27 359 euro pėr kredi banakre marrė pėr shtesė pishine marrė mė 25.09.2007 me principal 250 000 euro dhe interes 8%.
2) Detyrime tė paguara nė vlerėn -677 925 lekė pėr kredi bankare dhe kartė krediti.