Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2015
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga dhe shpėrblime, 1 895 110 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura si Anėtar i Kėshillit tė Prokurorisė, 40 500 lekė.
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentTė ardhura nga qira objektit bar-restorant, 54 000 euro, tatim nė burim i paguar.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime si Specialiste pranė AMK, Bashkia Tiranė, njė muaj, 34 996 lekė.
2) Djali, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime si Specialist pranė DPSHTRR, tre muaj, 127 500 lekė.
Payments received for obligations from third partiesShitur mė 09.03.2015 arė me sip. 200 m2, 950 000 lekė.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function537%
Others
1) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 35 968 euro pėr kredi banakre marrė pėr shtesė pishine marrė mė 25.09.2007 me principal 250 000 euro dhe interes 8%.
2) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 3 257 041 lekė pėr kredi bankare dhe kartė krediti
3) Gjendje kursime kesh, shtuar me 11 000 euro.
4) Gjendje llogari bankare 286 euro.
5) Gjendje llogari bankare 110 741 lekė.
6) Gjendje llogari bankare -6.59 euro.
7) Bashkėshortja gjendje llogari bankare 34 000 lekė.
8) Shkėmbyer sipas kontratės sė datės 16.09.2015 ap. banimit deklaruar nė vitin 2006 dhe rivlerėsuar nė vitin 2012 me njė ap. tjetėr, pjesė e regjimit martesor.
9) Blerė mė 25.02.2015 vreshtė me sip. 800 m2 nė Tiranė, me tė ardhura nga paga, 400 000 lekė.
10) Blerė mė 30.01.2015 arė me sip. 1390 m2 nė Tiranė, me tė ardhura nga paga, 600 000 lekė.
11) Dhuruar nga prindėrit mė 02.07.2015 arė me sip. 1750 m2 nė Tiranė, 600 000 lekė.


DECLARED EXPENSES 2015
Expense Description

1) Detyrime tė paguara nė vlerėn -27 359 euro pėr kredi banakre marrė pėr shtesė pishine marrė mė 25.09.2007 me principal 250 000 euro dhe interes 8%.
2) Detyrime tė paguara nė vlerėn -677 925 lekė pėr kredi bankare dhe kartė krediti.