Transaksion Thesari 2019-2020

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojnë fondet e alokuara
 • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
 • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All All All 881,392,113,078.00 515,370 All => =>

  Transaksione
  *Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Vendore e Policise Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 4,080 2020-11-26 2020-11-27 52210160232020 Kamatevonesa 1016023 drejtoria e policise berat pagese kthim gjobe sipas udhezimi i MF nr 38 dt 19.10.2020 urdher DPPSH nr 874 dt 26.10.2020 akti normativ nr 31 dt 07.10.2020 listpagesa
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 6,706 2020-11-25 2020-11-27 76621670012020 Posta dhe sherbimi korrier Bashkia u-v 2167001 shpenzime postare ft nr 654, 500 dt 30.09.2020 kontrata nr 463 dt 27.03.2017
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ALBTELEKOM SH.A. Berat 200 2020-11-25 2020-11-27 76921670012020 Sherbime telefonike Bashkia u-v 2167001 shpenzime telefoni fat nr 000354470198 dt 01.11.2020 kontrata 953350
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Berat 363,153 2020-11-25 2020-11-27 76121670012020 Elektricitet Bashkia u-v 2167001, shpenzime energji elektrike data 31.10.2020 aktrakordimi bashkelidhur sipas kontratave
  Prefektura e qarkut Berat (0202) AB. ZOGA SH.P.K Berat 5,000 2020-11-25 2020-11-27 25210160592020 Shpenzime per pritje e percjellje 1016059 Prefektura Berat shpenzime pritje percjellje ub nr 19 dt 04.11.2020 ft nr 508 dt 04.11.2020 seri 92437418 dt 04.11.2020 fl hyrje nr 22 dt 01.11.2020
  Sp. Berati (0202) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Berat 12,340 2020-11-25 2020-11-27 72710130642020 Udhetim i brendshem Spitali 1013064, shpenzime dieta vendimi nr.997, dt.10.12.2010, tetor 2020, liste pagese
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ONE TELECOMMUNICATIONS Berat 4,000 2020-11-25 2020-11-27 77021670012020 Sherbime telefonike Bashkia u-v 2167001shpenzime telefon ft nr 391071473 dt 31.10.2020 kontrata 01.07.2016
  Sp. Berati (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 26,500 2020-11-25 2020-11-27 72810130642020 Udhetim i brendshem Spitali 1013064, shpenzime dieta vendimi nr.997, dt.10.12.2010, tetor 2020, liste pagese
  Sp. Berati (0202) ALDOSCH - FARMA Berat 655,200 2020-11-24 2020-11-27 72010130642020 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali 1013064 kontrata 2630 dt 21.07.2020 medikamente fat 2012 dt 12.11.2020 seri 73070862
  Sp. Berati (0202) Nafire Molloholli Berat 806,616 2020-11-24 2020-11-27 71710130642020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim Spitali 1013064 ,kontrate 1467 dt 08.04.2020 pelete fat 125 dt 16.11.2020 seri 59464347
  Bashkia Berat (0202) FK TOMORI 1923 Berat 1,698,000 2020-11-25 2020-11-27 75521020012020 Subvencione per diference cmimi te tjera te ngjashme 2102001 Bashkia Berat pagese detyrim financiar per klub futbollin tomorin 1923 vkb 66 dt 26.12.2019
  Sp. Berati (0202) M E D I C A M E N T A Berat 44,400 2020-11-24 2020-11-27 72110130642020 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali 1013064 kontrate 3892 dt 10.11.2020 medikamente fat 260567183 dt 10.11.2020 seri 260567183
  Sp. Berati (0202) M E D I C A M E N T A Berat 133,000 2020-11-25 2020-11-27 73410130642020 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali berat 1013064,pagese kontrata 3907 dt 11.11.2020 fatura 260567281 dt 11.11.2020 flete hyrja 213 dt 11.11.2020 medikamente
  Drejtoria Vendore e Policise Berat (0202) UNION BANK SHA Berat 11,000 2020-11-26 2020-11-27 52110160232020 Gjoba te Policise se Rendit 1016023 drejtoria e policise berat pagese kthim gjobe sipas udhezimi i MF nr 38 dt 19.10.2020 urdher DPPSH nr 874 dt 26.10.2020 akti normativ nr 31 dt 07.10.2020 listpagesa
  Sp. Berati (0202) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Berat 50,560 2020-11-25 2020-11-27 72510130642020 Udhetim i brendshem Spitali 1013064, shpenzime dieta vendimi nr.997, dt.10.12.2010, tetor 2020, liste pagese
  Shk. Pr "Stiliano Bandilli" Berat (0202) XHEVAIR MISHOVA Berat 199,544 2020-11-24 2020-11-27 12610102422020 Te tjera transferta tek individet 1010242 Shkolla Stiliano Bandilli Berat, rimbursim libri, shkresa MFE nr 20824/1 prot dt 12.11.2020 ft nr 102 seri 14400679, ft 103 seri 14400680, ft 104 seri 14400681 dt 26.10.2020
  Gjykata e rrethit Berat (0202) ALEKSANDER PROKO Berat 9,000 2020-11-25 2020-11-27 20810290122020 Shpenzime te tjera transporti gjykata 1029012, shpenzime larje makine, ft nr 5 dt 18.11.2020 seri 14121005 ub nr 1 dt 28.01.2020 p verbal fituesi dt 28.01.2020 pv marrje dorezim 18.11.2020
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 3,641,270 2020-11-26 2020-11-27 77921670012020 Pagese paaftesie Bashkia u-v 2167001invalidet nentor 2020,liste pagesa
  Gjykata e rrethit Berat (0202) Rene Zaimi Berat 54,000 2020-11-25 2020-11-27 21010290122020 Shpenzime per honorare gjykata 1029012, shpenzime avokatie ft nr 65 dt 23.11.2020 seri 79566765 shkresa dt 25.11.2020
  Qendra Ekonomike Arsimit (0202) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Berat 1,246 2020-11-24 2020-11-27 49121020052020 Elektricitet 2102005 Dr.Ekonomike e Arsimit Berat pagese kontrata B041106,B042787,D041131 faturat date 25.10.2020 energji elektrike