Dekriminalizim


Kjo ėshtė njė databazė e mirė strukturuar me tė dhėna tė vetė deklaruara nga Anėtarė tė Kuvendit dhe Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave tė dalė pas zgjedhjeve tė 2017. Publikimet janė nė njė format tė hapur tė lehta pėr tu gjetur, kuptuar, pėrdorur dhe ripėrdorur. Tė dhėnat janė pjesė e Deklarimit tė bėrė nė respekt tė ligjit tė Dekriminalizimit, Nr 138/2015 “Pėr Garantimin e Integritetit tė Personave qė Zgjidhen emėrohen ose Ushtrojnė funksione Publike”. Ky informacion ndihmon nė vlerėsimin e figurės sė personave tė zgjedhur dhe pėrfaqėsues nė Legjislativ.

Filtra Tė Tjerė