Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 38)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Ida AHMETLLI Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Kurbin - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Idriz KONJARI Ambasador Ambasada Shqiptare nė Kuala
Idriz MULKURTI Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Igli CARA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Igli TOTOZANI Avokat i Popullit Avokati i Popullit
Igli HASANI Drejtor - Drejtor - Drejtor - Sekretar i Pėrgjithshėm Planifikimi i Mbrojtjes, Ministria e Mbrojtjes - Drejtoria Juridike dhe drejtor i NATO, BE, Marrėdhėnieve me Jashtė, Ministria e Mbrojtjes - Drejtoria e Informacionit dhe Shtypit, Ministria e Mbrojtjes - Ministria e Mbrojtjes
Ilia BANO Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Korēe - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Korēė
Ilia STEFO Kryebashkiak - Kryebashkiak 2015 Bashkia Kolonjė - Bashkia Kolonjė
Ilir ĒELA Kryebashkiak Bashkia Ballsh
Ilir GJONI Ambasador - Ambasador Ambasada Shqiptare nė Zvicėr - Ambasada Shqiptare nė Zvicėr
Ilir KROSI Kryebashkiak Bashkia Peshkopi
Ilir META Deputet i Parlamentit - Kėshilli i Ministrave - President i Republikės Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave - Kuvendi i Shqipėrisė
Ilir MUSTAFAJ Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė
Ilir PJETRAJ Kryebashkiak Bashkia Mamurras
Ilir RRUSHI Kryebashkiak Bashkia Peqin
Ilir TEPELENA Ambasador - Ambasador Ambasada Shqiptare nė Rumani - Ambasada Shqiptare nė Belgjikė
Ilir XHAKOLLI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Ilir BEQAJ Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Ilir BOĒKA Ambasador Ambasada Shqiptare nė Serbi
Ilir HOXHA Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror Prokuroria e Rrethit Pogradec - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Sarandė
Ilir MELO Ambasador Ambasada Shqiptare nė Kroaci
Ilir NDRAXHI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Ilir ROPI Administrator Shoqėri Publike Ujėsjellėsi Fshat sh.a, Elbasan
Ilir TOSKA Anėtarė i KLGJ-sė - Gjyqtar Kėshilli i Lartė Gjyqėsor - Gjykata e Apelit
Ilir TURJA Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Durrės - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės
Ilirian PENDAVINJI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Ilirinana OLLDASHI Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Ina RAMA Gjyqtar - Gjyqtarė KPA - Prokuror i Pėrgjithshėm Gjykata e Shkallės sė Parė, Lushnjė - KPA - Prokuroria e Pėrgjithshme
Indrit BUKA Kryebashkiak Bashkia Shijak
Irena ĒUNOTI Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Korēe
Irena GJOKA Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Irma BALLI Prokuror Prokuroria e Apelit Korēe
Irma KOPLIKU Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Isa JATA Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane - Prokuroria e Pėrgjithshme
Isa SAKJA Kryebashkiak 2015 Bashkia Kavajė
Ismet BEQIRAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Isuf ĒELAJ Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė
Izmira ULQINAKU Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >