Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 139)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Edi PALOKA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Edi RAMA Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II - Kryeministėr Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave - Kryeministėr
Edina KURTI (MALIQATI) Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Durrės - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Kavajė - Prokuroria e Rrethit Kavajė
Ediola BRAHA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Edison ADEMI Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Berat - Prokuroria Vlorė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Vlorė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Sarandė
Edlira PETRI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Edlira BODE Deputet Legjislatura IX - Drejtor Kuvendi i Shqipėrisė - Spitali Rajonal, Korēė
Edlira ĒEKREZI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Edlira CUFI Prokuror Prokuroria Shkodėr
Edlira HYSENI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Edlira JORGAQI(KRIPA) Anėtar i Komisionit Qėndror tė Zgjedhjeve - Drejtor - Drejtor - Drejtor Komisioni Qėndror i Zgjedhjeve - Ministria e Drejtėsisė - Prokuroria e Pėrgjithshme - Ministria e Drejtėsisė
Edmond GOGO Gjyqtar Gjykata e Apelit
Edmond SPAHO Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX - Nėnkryetar Parlamenti Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė
Edmond TRAKO Ambasador Ambasada Shqiptare nė Portugali
Edmond ĒAĒA Ambasador Ambasada Shqiptare nė Katar
Edmond HAXHINASTO Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Edmond HYKA Prokuror - Prokuror Prokuroria e Apelit Durrės - Prokuroria e Apelit Tiranė
Edmond ISLAMAJ Gjyqtar Gjykata e Lartė
Edmond KARIQI Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Kurbin - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Kavajė - Prokuroria shkallės sė parė Kavajė - Prokuroria shkallės sė parė Kukes - Prokuroria Kavajė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durres
Edmond KOLOSHI Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durres - Prokuroria Lezhė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Lezhė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Durres - Prokuroria Lezhė
Edmond LEKA Deputet Legjislatura IX Deputet i Parlamentit
Edmond PANARITI Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Edmond RRUSHI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Edmond SHYTKO Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Korēe - Prokuroria Korēė
Edmond TARKAJ Drejtor i Policisė sė Shtetit Policia Dibėr
Edmond THEMELKO Kryebashkiak 2015 Bashkia Pustec
Eduard HALIMI Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Eduard SELAMI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Eduard SHALSI Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX - Drejtor - Drejtor - Kėshilli i Ministrave PS mandati II - Nėnkryetar Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė - Kabineti, Bashkia Tiranė - INSIG Sh.a - Kėshilli i Ministrave - Bashkia Tiranė
Eduard SULO Ambasador Ambasada Shqiptare nė Egjipt
Eduart BEJKO Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Eduart KAPRI Kryebashkiak 2015 Bashkia Pogradec
Eduart NDOCAJ Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Edvin KONDILI Prokuror Prokuroria Krimeve tė Rėnda Shkalla e Parė
Eglantina GJERMENI Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Eglantina SHEHU Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Fier
Ela GOLEMI Anėtar i Kėshillit Mbikėqyrės tė Bankės sė Shqipėrisė Banka e Shqipėrisė
Elbana LLURI Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Gjykata e Apelit
Elda HOTI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Elda VRIONI Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar - Inspektor Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Fier - Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė