Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga nė Gjykatėn e Apelit Tiranė, 1 218 306 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesTė ardhura nga interesat e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 16 004 lekė.
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Vajza, Znj. Evi Sadushaj, tė ardhura nga paga pėr periudhėn 21.06.2016 - 19.07.2016, si juriste pranė misionit tė pėrhershėm tė Republikės sė Shqipėrisė nė Kėshillin e Evropės, si pėrfaqėsuese nė Gjykatėn Evropiane pėr tė Drejtat e Njeriut, 60 874 lekė.
2) Vajza, Znj. Evi Sadushaj, tė ardhura nga paga pėr periudhėn 20.07.2016 - 30.11.2016, si juriste pranė misionit tė pėrhershėm tė Republikės sė Shqipėrisė nė Kėshillin e Evropės, si pėrfaqėsuese nė Gjykatėn Evropiane pėr tė Drejtat e Njeriut, 4 213 euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė mė 31.12.2016 ėshtė 1 307 748 lekė.
2) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė 416 995 lekė nga pagat, gjendja mė 31.12.2016 ėshtė 2 055 253 lekė.
3) Vajza, Znj. Kejdi Sadushaj, gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė mė 30.12.2016 ėshtė 23 786 euro, trashėgimi nga gjyshja sipas dėshmisė sė trashėgimisė dt. 31.03.2011, pjesa takuese 50 %.
4) Vajza, Znj. Kejdi Sadushaj, tė ardhura nga shitja e njė ap. me sip. 55.1 m2, vlera 10 000 euro si pjesė e vlerės totale tė shitjes prej 20 000 eurosh, pjesa takuese 50 %. Pjesa e mbetur e shumės do tė likuidohet mė 15.03.2017. Vajza, Znj. Kejdi Sadushaj e ka pėrfituar kėtė ap. si trashėgimi nga gjyshja sipas dėshmisė sė trashėgimisė dt. 31.03.2011. Trashėgimlėnėsja e ka pėrfituar ap. nga privatizimi i banesave.
5) Vajza, Znj. Kejdi Sadushaj, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė mė 29.12.2016 ėshtė 337 070 lekė, trashėgimi nga gjyshja sipas dėshmisė sė trashėgimisė dt. 31.03.2011.
6) Vajza, Znj. Kejdi Sadushaj, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 5 502 euro, trashėgimi nga gjyshja sipas dėshmisė sė trashėgimisė dt. 31.03.2011.
7) Vajza, Znj. Kejdi Sadushaj, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė hapur nė vitin 2002 si llogari 'Futura', 3 779.39 dollarė.
8) Vajza, Znj. Evi Sadushaj, gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė mė 30.12.2016 ėshtė 23 786 euro, trashėgimi nga gjyshja, sipas dėshmisė sė trashėgimisė dt. 31.03.2011, pjesa takuese 50 %.
9) Vajza, Znj. Evi Sadushaj, tė ardhura nga shitja e njė ap. me sip. 55.1 m2, vlera 10 000 euro si pjesė e vlerės totale tė shitjes prej 20 000 eurosh, pjesa takuese 50 %. Pjesa e mbetur e shumės do tė likuidohet mė 15.03.2017. Vajza, Znj. Evi Sadushaj e ka pėrfituar kėtė ap. si trashėgimi nga gjyshja sė bashku me Znj. Kejdi Sadushaj, me vendim tė dt. 31.03.2011. Trashėgimlėnėsja e ka pėrfituar ap. nga privatizimi i banesave.
10) Vajza, Znj. Evi Sadushaj, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė mė 30.12.2016 ėshtė 10 008 euro, pėrfituar sipas kontratės sė shitblerjes dt. 29.12.2016.
11) Vajza, Znj. Evi Sadushaj, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė mė 29.12.2016 ėshtė 122 322.81 lekė, trashėgimi nga gjyshja sipas dėshmisė sė trashėgimisė dt. 31.03.2011.
12) Vajza, Znj. Kejdi Sadushaj, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 5 523 euro, trashėgimi nga gjyshja sipas dėshmisė sė trashėgimisė dt. 31.03.2011.
13) Vajza, Znj. Evi Sadushaj, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė hapur nė vitin 2002 si llogari 'Futura', 3 575.57 dollarė.
14) Vajza, Znj. Evi Sadushaj, gjendja e llogarisė rrjedhėse pranė bankės Societe Generale, Strasbourg, France mė 29.12.2016 ėshtė 576 euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka