Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 9)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Xhelal MZIU Kryebashkiak - Kryebashkiak 2015 Bashkia Kamzė - Bashkia Kamzė
Xhelian SEFERI Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Elbasan
Xhemal GJUNKSHI Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė
Xhemal QEFALIA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Xhemal SALIAJ Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Vlorė
Xhevaire LITA Prokuror Prokuroria e Rrethit Shkodėr
Xhevit BUSHAJ Deputet Legjislatura IX - Prefekt Kuvendi i Shqipėrisė - Qarku Fier
Xhezair ZAGANJORI Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė - Kryetar i Gjykatės sė Lartė Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė - Gjykata e Lartė
Xhuljeta KĖRTUSHA Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >