Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 52)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Madrid KULLOLLI Prokuror - Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme - Prokuroria Durrės
Majlinda BREGU Deputet i Parlamentit - Kėshilli i Ministrave Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Majlinda BUFI Deputet i Parlamentit - Kryebashkiak - Kryebashkiak 2015 Kuvendi i Shqipėrisė - Bashkisa Roskovec - Bashkisa Roskovec
Majlinda ANDREA Gjyqtar Gjykata e Lartė
Majlinda ARUĒI Drejtor Ekzekutiv Agjencia Kombėtare e Burimeve Natyrore
Maksim MALAJ Prefekt Qarkut Elbasan
Maksim SOTA Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Vlorė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Vlorė
Mal BERISHA Ambasador Ambasada Shqiptare nė Mbretėrinė e Bashkuar
Manjola KAJANA Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Krimeve tė Rėnda Shkalla e Parė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Fier
Maria QIRJAZI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Mariola MĖRTIRI Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Fier - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Fier - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Gjirokastėr - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Fier
Marjana VELĒANI Gjyqtar - Gjyqtar Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Berat - Gjykatėn Administrative tė Shkallės sė Parė Durrės
Marjana SHTJEFNI Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Shkodėr - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Shkodėr
Marjeta ZAIMI Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Fier - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Mark FRROKU Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Mark MOLLA Administrator Shoqėri Publike Ujėsjellės - Kanalizimet, Shkodėr
Marsel ISALLARI Administrator Shoqėri Publike Ujėsjellės - Kanalizime, sh.a, Pogradec
Marsela BALILI Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Marsida FRASHERI Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Shkodėr - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Shkodėr
Medi BICI Gjyqtar Gjykata e Lartė
Melaim DAMZI Kryebashkiak 2015 Bashkia Bulqizė
Merita SELIMI (QORRI) Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Lushnje
Mesila DODA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Metush SARAĒI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Mhill FUFI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Mihallaq BLETA Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Lezhė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Lezhė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Lezhė
Milan LASKAJ Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tropojė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Elbasan - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Elbasan
Milena HARITO Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Milva EKONOMI Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Mimi KODHELI Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Mimoza HAFIZI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Mimoza HALIMI Ambasador Ambasada Shqiptare nė Bashkimin Europian
Mimoza BRAHIMI Gjyqtar Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė
Mimoza HAJDARMATAJ Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Mira HOXHA Ambasador Ambasada Shqiptare nė Hungari
Mira SHEHU Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Miranda RIRA Deputet i Parlamentit - Kryebashkiak 2015 Kuvendi i Shqipėrisė - Bashkia Prrenjas
Miranda BUSHI Prokuror - Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Mirela FANA Gjyqtar Gjykata e Lartė
Mirela FERRACAKU Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė