Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 41)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Laert DURAJ Administrator Shoqėri Publike Posta Shqiptare sh.a, Tiranė
Lazer ĒARDAKU Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Shkodėr - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Mat - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Shkodėr
Ledina LERA(RIZA) Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Pėrgjithshme
Ledina MANDIJA Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Ledio CELA Administrator Shoqėri Publike Ujėsjellės - Kanalizimet, sh.a, Krujė
Lefter JAHAJ Gjyqtar Gjykata e Apelit
Lefter KOKA Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Lefter MALIQI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Lefterije LUZI Anėtar i Komisionit Qėndror tė Zgjedhjeve Komisioni Qėndror i Zgjedhjeve
Leonard DEMI Ambasador - Ambasador Ambasada Shqiptare nė NATO - Ambasada Shqiptare nė NATO
Leonard GREMSHI Anėtar i Komisionit tė Prokurimit Publik Komisioni i Prokurimit Publik
Leonidha HRISTO Kryebashkiak 2015 Bashkia Finiq
Ligoraq KARAMELO Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Liljana ELMAZI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Liljana SULOLLARI (BAKU) Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Liman MORINA Kryebashkiak Bashkia Krumė-Has
Lindita METALIAJ Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė
Lindita NIKOLLA Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II - Kryetar i Njėsisė Bashkiake Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave - Njėsia Bashkiake Nr.1
Lindita ZIGURI(MALE) Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Lorenc LUKA Deputet Legjislatura IX - Kryebashkiak - Kryebashkiak Kuvendi i Shqipėrisė - Bashkia Shkodėr - Bashkia Shkodėr
Lorenc MĖRKURI Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjirokastėr - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Sarandė - Prokuroria e Rrethit Sarandė - Prokuroria e Rrethit Gjirokastėr
Lorenc PANGANIKA Drejtor i Policisė sė Shtetit Policia Shkodėr
Luan DUZHA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Luan RAMA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Luan ABAZI Drejtor Prokuroria e Pėrgjithshme
Luan BAĒI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Luan DACI Gjyqtarė KPA KPA
Luan HARUSHA Deputet Legjislatura IX - Drejtor - Kryetar Komune Kuvendi i Shqipėrisė - Drejtoria Rajonale e ALUIZNI-t, Shkodėr - Komuna Rrethinat, Shkodėr
Luan HASNEZIRI Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Luan KALOĒI Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Apelit Tiranė - Prokuroria Krujė - Prokuroria e Apelit Tiranė
Luējano BOĒI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Ludovik DODAJ Prokuror Prokuroria e Apelit Durres
Luiza MANDI Kryebashkiak 2015 Bashkia Libohovė
Luiza XHUVANI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Lulėzim LELĒAJ Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė
Lulėzim MEĒI Kryebashkiak Bashkia Memaliaj
Luljeta DOLLANI Kryebashkiak 2015 Bashkia Gramsh
Luljeta ARAPI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Luljeta ĒOBANAJ Ambasador Konsulle e Pėrgjithshme nė Milano
Lulzim BASHA Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave - Kryebashkiak Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave - Bashkia Tiranė