Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 29)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Valbona DURRAJ (SEKNAJ) Gjyqtar - Gjyqtar Gjykatės sė Rrethit Gjyqėsor Shkodėr - Gjykatėn Administrative tė Shkallės sė Parė Shkodėr
Valbona SANXHAKTARI Drejtor - Jurist - Komisioner KPK Ministria e Turizmit, Kulturės, Rinisė dhe Sporteve - Kryeministri - KPK
Valdete HOXHA Gjyqtar Gjykata e Apelit
Valentin PREĒI Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Tirane - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tiranė - Prokuroria Shkodėr - Prokuroria Tirane - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tiranė
Valentina DUKA Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė
Valentina LESKAJ Deputet i Parlamentit - Nėnkryetar Parlamenti Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė
Valter IBRAHIMI Ambasador Ambasada Shqiptare nė Gjermani
Valter MIZA Kryebashkiak Bashkia Bilisht
Vangjel DULE Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė
Vangjel TAVO Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Vangjel KOSTA Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė
Vangjush DAKO Kryebashkiak - Kryebashkiak 2015 Bashkia Durrės - Bashkia Durrės
Vasilika HYSI Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė
Vasilika VJERO Drejtor i Pėrgjithshėm i Tatimeve Drejtor i Pėrgjithshėm i Tatimeve
Vate STAKA Anėtarė i KLP-sė - Prokuror - Prokuror - Prokuror Kėshilli i Lartė i Prokurorisė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Shkodėr - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Shkodėr - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Shkodėr
Vera SHTJEFNI Anėtar i Komisionit Qėndror tė Zgjedhjeve Komisioni Qėndror i Zgjedhjeve
Vexhi MUĒMATAJ Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Viktor TUSHAJ Deputet Legjislatura IX - Drejtor Ekzekutiv - Kryebashkiak Kuvendi i Shqipėrisė - Agjencia Kombėtare e Burimeve Natyrore - Bashkia Lezhė
Vilma BELLO Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Violeta SHKURTA Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Fier - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Fier
Visar ZHITI Ambasador I ngarkuar me punė nė Vatikan
Visho AJAZI LIKA Drejtor i Shėrbimit Informativ tė Shtetit Shėrbimi Informativ i Shtetit
Vitjuna MATA (TĖRPOLLARI) Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Vlorė
Vitore TUSHA Gjyqtar Gjykata Kushtetuese
Vladimir KOSTA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Vladimir KRISTO Gjyqtar Gjykata Kushtetuese
Vladimir MARA Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Krimeve tė Rėnda - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Durrės - Prokuroria Krimeve tė Rėnda Shkalla e Parė
Voltana ADEMI Deputet i Parlamentit - Kryebashkiak 2015 Kuvendi i Shqipėrisė - Bashkia Shkodėr
Vullnet SINAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >