Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2014
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga si anėtar i Gjykatės Kushtetuese, 1 896 470 lekė.
2) Tė ardhura nga paga si lektor nė Universitetin “Iliria”, 27 000 lekė.
3) Tė ardhura nga paga si lektor nė Universitetin “Luarasi”, 189 601 lekė.
4) Tė ardhura nga Shkolla e Magjistraturės, si eksperte nė “Trajnimin vazhdues tė gjyqtarėve”, 1 484 euro.
Tė ardhura nga BonuseTė ardhura nga punėsimi part-time, 860 000 lekė.
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) E bija, Renisa Tusha, tė ardhura nga punėsimi nė Milano, Itali, 11 089 euro.
2) E bija, Elira Tusha, tė ardhura nga paga te Avokatura e Shtetit, janar-prill 2014, 221 565 lekė.
3) E bija Elira Tusha, tė ardhura nga aktiviteti privat - noteri, tetor - dhjetor 2014, 232 632 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja nė llogarinė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 1 543 lekė.
2) Gjendja nė llogarinė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 69 euro.
3) Gjendja nė llogarinė njė bankė tė nivelit tė dytė, 9 751 lekė.
4) Detyrim nė shumėn 25 000 euro.
5) E bija, Renisa Tusha, gjendja e llogarisė nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 183 euro.
6) E bija, Elira Tusha, pakėsim i gjendjes sė llogarisė nė njė bankė tė nivelit tė dytė, - 31 700, Overdraft.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2014
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka