Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME




PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR





TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura neto nga paga si Kryetar i Bashkisė Durrės, 1 430 260 Lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshTė ardhura neto si anėtar i Kėshillt tė Qarkut Durrės, 153 000 Lekė
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieSubjekti deklaron tė ardhura nga qiradhėnia e pronės me sipėrfaqe 1643 m2 + 624 m2 sipas kontratės me datė 01.08.2017, nė llogarinė pranė Intesa San Paolo. Gjendja e kėsaj llogarie nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 8 523,55 Euro dhe shtesa vjetore e deklaruar ėshtė 5 848,38 Euro.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja Znj. Alba Dako, tė ardhura neto tė vitit me vlerė 677 823 Lekė nga paga si pėrgjgjėse laboratori, Drejtoria Rajonale Shėndetsore.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėShitje e dy apartamenteve, pėrkatėsisht me sipėrfaqe 76 m2 dhe ēmim shitje 35 000 Euro sipas kontratės me datė 05.12.2017 dhe sipėrfaqe 76 m2 dhe ēmim shitje 37 729 Euro, sipas kontratės me datė 02.12.2017. Vlera totale e shitjeve prej 72 729,95 Euro, ėshtė depozituar nė llogarinė pranė Raiffeisen Bank.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendje llogarie me vlerė 8 523,55 Euro pranė Intesa San Paolo, shtuar me tė ardhura nga qiratė sipas kontratės me datė 01.08.2017.
2) Shtesė me 1,19 USD nė llogarinė pranė Intesa San Paolo, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 11 017,71 USD.
3) Gjendje llogarie me vlerė 142,92 Lekė pranė Intesa San Paolo.
4) Shtesė me 150 450 Lekė nga paga pranė Kėshillit tė Qarkut, nė llogarinė prane Credins Bank. Gjendja e llogarisė nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 531 845 Lekė.
5) Pakėsim me 2 400 Lekė nė llogarinė pranė Procredit Bank, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor ėshtė 841 258 Lekė.
6) Pakėsim me 62,16 Lekė nė llogarinė e kursimit pranė Procredit Bank, gjendja e tė cilės nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 10 971,11 Lekė.
7) Gjendje e llogarisė pranė Raiffeisen Bank me vlerė 72 729 Euro, krijuar me tė ardhurat nga shitja e apartamentit me sipėrfaqe 76 m2 dhe ēmim shitje 35 000 Euro sipas kontratės me datė 05.12.2017 dhe shitja e apartamentit me sipėrfaqe 76 m2 dhe ēmim shitje 37 729 Euro, sipas kontratės me datė 02.12.2017.
8) Subjekti deklaron se pėrmes njė Kontrate Shkėmbimi lidhur mė 14. 06. 2017 ka shtuar pasurinė me katėr apartamente nė plazh, tė cilat janė shkėmbyer me njė Pronė nė Shkozet. Katėr apartamentet janė tė madhėsive 76.25 m2; 66.29 m2; 76.95m2 plus 74.88 m2. Pasuria e shkėmbyer (pasuria qė pakėsohet) ėshtė 539 m2 truall plus ndėrtesė dy katėshe ku kati pėrdhes ėshtė 506 m2 dhe kati i parė 487 mė . Kjo pronė ėshtė fituar nė vitin 1996
9) Me shkėmbim pasurie , kontratė e lidhur mė 25. 05. 2017 ėshtė fituar njė apartament 245 m2 i cili ėshtė shkėmbyer me njė apartament tjetėr 120 m2 ndėrtim vitit 1994, plus bodrum dhe garazh 32 m2 ndėrtime tė vitit 1999
10) Shtohet pasuria me njė truall 4950 m2 nė Xhafzotaj , plus ndėrtesė tre kate sipas lejes shesh ndėrtimi dhe godinė shėrbimi ku kati pėrdhe ėshtė 1653 m2 plus 624 m2. Kjo pronė ėshtė shkėmbyer me pronė tjetėr e pėrbėrė nga truall 405 m2 dhe ndėrtesė 164 m2. Kontrata e shkėmbimit ėshtė lidhur mė 12. 06. 2017.
11) Bashkėshortja, shlyer shumėn prej 275 Euro pėr detyrimin e kartės sė kreditit pranė Raiffeisen Bank. Gjendja e detyrimit tė mbetur nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 250 Euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Shlyer shuma me vlerė 2 313,9 Lekė pėr kartėn e kreditit me limit 5 000 Euro pranė Raiffeisen Bank.