Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga pėr vitin 2016 si gjyqtare pranė Gjykatės sė Apelit Tiranė, 1 402 546 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti, Z. Asim Hoxha, tė ardhura nga paga pėr vitin 2016 si specialist pranė ZVRPP, Tiranė, 756 800 lekė.
2) Vajza, Znj. Siva Hoxha, tė ardhura si inxhiniere mekanike pranė kompanisė NASON Industrial (pjesė e BIRD Construction 17007 107 Ave Edmonton, AB T5S 1G3, Canada), duke filluar nga 09.05.2016 - 31.12.2016, shuma 50 174.94 dollarė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja cash, kursime nga paga e deklarueses dhe bashkėshortit, 210 000 lekė, pjesa takuese 50 %.
2) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Raiffeisen Bank, kursime nga paga, 207 000 lekė.
3) Vajza, Znj. Siva Hoxha, aksione pranė BIRD Construction Inc, tė mbajtura nga rroga, vlera e aksioneve 1 608.04 dollarė kanadezė.
4) Vajza, Znj. Siva Hoxha, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė TD Bank, 20 133.59 dollarė kanadezė.
5) Vajza, Znj. Siva Hoxha, gjendja e depozitės bankare nė TD Bank, 5 675.54 dollarė kanadezė.
6) Vajza, Znj. Siva Hoxha, hua pėr arsimin pranė Universitetit tė Albertės sipas aktmarrėveshjes dt. 05.01.2016 nė shumėn 12 754.14 dollarė kanadezė. Detyrimi i shlyer, 13 775.48 dollarė kanadezė. Detyrimi i mbetur pashlyer pėr shkollimin pranė Universitetit tė Albertės pėr vitet 2012-2016 ėshtė, 68 845.86 dollarė kanadezė.
7) Bashkėshorti, Z. Asim Hoxha, gjendja e llogarisė rrjedhėse pranė Raiffeisen Bank, 83 000 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Shpenzime pėr shkollimin e djalit, Z. Orsel Hoxha, 756 800 lekė. Kėto lekė ishin tė ardhura nga kursimet cash dhe nga llogaria rrjedhėse e deklarueses dhe bashkėshortit, 50 % secili.