Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 34)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Fadil NASUFI Kryebashkiak Bashkia Berat
Fatbardh PLAKU Kryetar Komune Komuna Farkė
Fatmir GUDA Kryebashkiak Bashkia Leskovik
Fatmir HOXHA Gjyqtar Gjykata Kushtetuese
Fatmir MEDIU Deputet i Parlamentit - Kėshilli i Ministrave Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Fatmir TOĒI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Fatmir XHAFAJ Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Fatmira HAJDARI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Fatos KERCIKU Ambasador Ambasada Shqiptare nė Indi
Fatos LULO Gjyqtar Gjykata Kushtetuese
Fatos TUSHE Kryebashkiak - Kryebashkiak 2015 Bashkia Lushnje - Bashkia Lushnje
Fatos QATO Gjyqtar Gjykata e Apelit
Fatos REKA Ambasador Ambasada Shqiptare nė Maqedoni
Ferdinant ALIGJONI Kryebashkiak Bashkia Selenicė
Ferit HOXHA Ambasador Ambasada Shqiptare nė OKB
Fidel YLLI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Filloreta KODRA Ambasador - Ambasador Misioni i Pėrhershėm nė Gjenevė - Ambasada Shqiptare nė OKB
Fiqirete MULLAJ Gjyqtar Gjykata e Apelit
Fiqiri ISMAILI Kryebashkiak - Kryebashkiak 2015 Bashkia Vorė - Bashkia Vorė
Flamur BIME Kryebashkiak Bashkia Gjirokastėr
Flamur GASHI Ambasador Ambasada Shqiptare nė Bosnje Hercegovinė
Flamur KAPLLANI Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė
Flamur NOKA Deputet i Parlamentit - Kėshilli i Ministrave Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Flamur ĒELAJ Deputet i Parlamentit Deputet i Parlamentit
Floida KĖRPAĒI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Flora HAJREDINAJ Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Floreta FABER Ambasador Ambasada Shqiptare nė SHBA
Florjana KOKA Kryebashkiak - Kryebashkiak 2015 Bashkia Sarandė - Bashkia Sarandė
Florjon MIMA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Flutura SKĖNDERI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Fran FRROKAJ Kryebashkiak 2015 Bashkia Lezhė
Fran PRENDI Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Fran TUCI Kryebashkiak 2015 Bashkia Fushė-Arrėz
Fredi KOKONESHI Kryebashkiak - Kryebashkiak 2015 Bashkia Divjakė - Bashkia Divjakė
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >