Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2013
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga si Kryetar Komune 745 563 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
1) Tė ardhura si anėtar i Kėshillit tė Qarkut 143 055 lekė.
2) Tė ardhura si anėtar i Kėshillit Drejtues tė FSHZH 31 446 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura Qiradhėnie
1) Tė ardhura nga dhėnia me qira e apartamentit nė Tiranė, me sip 116.3 m2 nė vlerėn 4 500 euro. Deklaruar pagimi i tatimit pėrkatės.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale
1) Tė ardhura nga aktiviteti i bletė-rritjes 300 000 lekė.
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareNuk ka
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion248%
Tė tjera
1) Marrė kredi bankare pėr llogari tė vėllait nė vlerėn 43 000 euro nėpėrmjet "Marrėveshjes siguruese".
2) Dhėnie kredi vėllait nė vlerėn 2 000 000 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2013
Pėrshkrim shpenzimi

1) Detyrime tė paguara nė vlerėn 20 000 euro pėr kredinė e marrė vėllait nė vitin 2009.