Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga si lektore, Profesore e Asociuar, nė Universitetin 'Aleksandėr Moisiu', Durrės, 84 093 lekė/muaj.
2) Tė ardhura si eksperte nė menaxhimin financiar tė institucioneve publike, kėshilluese, maj 2016, sipas kontratės sė punėsimit me ALCDF, Tiranė, 2 200 euro.
3) Tė ardhura si eksperte nė menaxhimin financiar tė institucioneve publike, kėshilluese, qershor-dhjetor 2016, sipas kontratės sė punėsimit me ALCDF, Tiranė, 800 euro/muaj.
4) Tė ardhura si eksperte nė menaxhimin financiar tė institucioneve publike, kėshilluese, shkurt 2017, sipas kontratės sė punėsimit me ALCDF, Tiranė, 4 000 euro.
5) Tė ardhura nga paga vjetore si deputete gjatė vitit 2017, shumė 436 557 lekė.
6) Tė ardhura pėr rimbursim shpenzimesh karburanti nga Kuvendi pėr vitin 2017, shuma 85 318 lekė.
7) Tė ardhura pėr rimbursim shpenzimesh telefoni nga Kuvendi pėr vitin 2017, shuma 46 467 lekė.
8) Tė ardhura si honorare pėr mbledhjet e komisioneve nga Kuvendi pėr vitin 2017, shuma 35 700 lekė.
9) Tė ardhura pėr dieta brenda vendit nga Kuvendi pėr vitin 2017, shuma 225 750 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga kontrata e qirasė tė pasurisė nė Tiranė sipas kontratės 08.08.2017, shuma 22 000 lekė/muaj.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti, Z. Lulzim Gjuzi, tė ardhura si specialist i Auditit tė Brendshėm nė Universitetin 'Aleksandėr Moisiu', Durrės, 55 687 lekė/muaj.
2) Bashkėshorti, Z. Lulzim Gjuzi, tė ardhura nga qiraja dt. 15.02.2017, shuma 500 euro/muaj.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Kredi bankare pėr blerje apartamenti marrė nė bankėn Societe Generale Albania nė shumėn 5 200 000 lekė mė 31.10.2016 me afat 30.10.2031. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, shuma 90 871.54 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 4 885 957.68 lekė.
2) Kredi bankare nė bankėn Societe Generale Albania, nė shumėn 1 000 000 lekė, marrė mė 11.06.2017 me afat 11.06.2021. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, shuma 72 709 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 874 618 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzime pėr shlyerjen e kredisė pėr vitin 2017, shuma 90 871.54 lekė.
2) Shpenzime pėr shlyerjen e kredisė pėr vitin 2017, shuma 72 709 lekė.