Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga dhe shpėrblime si Prefekt i qarkut, (pėr periudhėn 01.01.2017 - 03.05.2017.), shuma 646 608 lekė.
2) Tė ardhura si pagesė kalimtare nga Sigurimet Shoqėrore Berat, (pėr periudhėn 03.07.2017 - 09.09.2017.), shuma 104 104 lekė.
3) Tė ardhura nga paga si deputet (pėr periudhėn 09.09.2017 - 31.12.2017.), shuma 436 557 lekė.
4) Tė ardhura pėr rimbursim karburanti, rimbursim telefoni, honorare nga mbledhjet e komisioneve parlamentare dhe pėr dieta brenda vendit, pėrfituar nga statusi i deputetit (pėr periudhėn 09.09.2017 - 31.12.2017.), 381 439 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Luljeta Nasufi, tė ardhura nga shitja e dyqanit me sip. 9.4 m2, vlera e shitjes 25 000 euro, janė marrė 18 000 euro.
2) Bashkėshortja, Znj. Luljeta Nasufi, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime si nėpunėse nė Drejtorinė e Arsimit, Bashkia Berat, (pėr periudhėn janar - prill 2017.), shuma 149 862 lekė.
3) Bashkėshortja, Znj. Luljeta Nasufi, tė ardhura nga pensioni, pagesė nga Sigurimet Shoqėrore Berat, (pėr periudhėn prill - dhjetor 2017.), shuma 186 213 lekė.
4) Vajza, Znj. Ina Nasufi, tė ardhura nga pagesa nė kompaninė 'Abkons' Tiranė (pėr periudhėn janar - qershor 2017.), shuma 533 295 lekė.
5) Vajza, Znj. Ina Nasufi, tė ardhura nga pagesa nė kompaninė 'Spiecapag' Tiranė (pėr periudhėn korrik - dhjetor 2017.), shuma 576 000 lekė.
6) Vajza, Znj. Kibela Nasufi, tė ardhura nga pagesa si asistente nė 'AADF' Tiranė (pėr periudhėn janar - dhjetor 2017.), shuma 663 000 lekė.
7) Bashkėshortja, Znj. Luljeta Nasufi, tė ardhura nga qiraja e dyqanit pėr periudhėn (janar - mars 2017.), shuma 90 000 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Bashkėshortja, Znj. Luljeta Nasufi, gjendja e depozitės bankare nė Raiffeisen Bank, shtesė 3 000 000 lekė (2 500 000 lekė nga shitja e pjesshme e pasurisė dhe 500 000 lekė nga kursimet cash tė vitit 2016 dhe 2017.).
2) Bashkėshortja, Znj. Luljeta Nasufi, gjendja e depozitės nė Raiffeisen Bank, pakėsim pėr blerje automjeti, 1 500 000 lekė, pjesa takuese 50 %.
3) Bashkėshortja, Znj. Luljeta Nasufi, gjendja e llogarisė rrjedhėse nė Raiffeisen Bank nė 31.12.2017, shuma 1 412 961 lekė, pjesa takuese 50 %.
4) Zhdoganimi i makinės blerė nė Gjermani ėshtė bėrė falas duke pėrfituar nga ligji pėr 'Statusin e deputetit', duke kursyer kėshtu 363 663 lekė.
5) Gjendja e llogarisė bankare nė emėr tė vajzės mė 31.12.2017, shuma 312 000 lekė.
6) Gjendja cash, kursime tė vitit 2017, shuma 400 000 lekė.
7) Kredi bankare nė Raiffeisen Bank pėr blerjen e apartamentit mė 17.12.2014 me sip. 75.45 m2. Shlyerja e kredisė me normė interesi 4.99 % ka filluar mė 15.06.2015. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, shuma 740 096 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 3 541 826 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzime pėr blerjen e njė automjeti tip 'Toyota Rav4 - Turer', prodhim i vitit 2013, vlerė nė Gjermani dhe zhdoganuar nė Durrės mė 02.11.2017, vlera 13 300 euro. Pagesa e makinės ėshtė bėrė me lekėt e tėrhequra nga llogaria e bashkėshortes nė shumėn 1 500 000 lekė + 270 000 gjendje cash nga kursimet familjare.
2) Shpenzime pėr shlyerjen e kredisė pėr vitin 2017, shuma 740 096 lekė.