Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2018
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė, 2 248 054 Lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj. Zhuljeta Mediu, tė ardhura nga paga si pėrgjegjėse sektori nė Ministrinė e Infrastrukturės dhe Energjisė, 923 909 Lekė.
2) Bashkėshortja, tė ardhura nga shpėrblimet si Anėtare nė Kėshillin Mbikqyrės sė shoqėrisė “Prodhim Mobilje” Sh.a, pranė Ministrisė sė Financave dhe Ekonomisė, 94 335 Lekė.
3) Vajza, Znj. Semela Mediu, tė ardhura nga paga pranė shoqėrisė “Beauty&City, 160 000 Lekė.
4) Vajza, Znj. Semela Mediu, tė ardhura nga ISSH nga leja e lindjes pėr vitin 2018, shuma 453 687 Lekė.
5) Djali, Z. Even Mediu, tė ardhura nga paga pranė Energy Community Secretariat, Vjenė pėr periudhėn Shtator-Dhjetor 2018, shuma 6 214 Euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėTė ardhura nga shitja e automjetit tip Volkswagen sipas kontratės datė 18.11.2018, shuma 7 000 Euro.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, me burim tė ardhurat e pagės sė bashkėshortes, 3 254 Lekė.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė me burim tė ardhurat nga paga, 17 337 Lekė.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, nė emėr tė bashkėshortes, 100 145 Lekė, shtesė tė ardhurat nga interesat.
4) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, e pėrdorur pėr likuidimin e kėsteve tė kredisė bankare, 21 449 Lekė.
5) Vajza, gjendje tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė me tė ardhura nga paga, - 1 784 Lekė.
6) Vajza, Znj. Semela Mediu, gjendje tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, me tė ardhura nga leja e lindjes, 3 122 Lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2018
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzuar pėr vitin 2018, shuma 284 524 Lekė si principal dhe interesa tė kredisė bankare tė marrė pranė njė bankė tė nivelit tė dytė. Gjendja e detyrimit tė palikuiduar nė 31 Dhjetor ėshtė 2 180 240 Lekė.
2) Shpenzuar nė vitin 2018, pėr shlyerjen e plotė tė njė kredie bankare, me burim nga tė ardhurat dhe nga gjendja e njė depozite bankare. Pėr shumėn e likuidimit tė kėsaj kredie, nuk jepet informacion.