Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 14)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Odise MOĒKA Anėtar i Komisionit tė Prokurimit Publik Komisioni i Prokurimit Publik
Oerd BYLYKBASHI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Ogerta MANASTIRLIU Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Olger EMINAJ Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Korēe
Olgert RUMNICI Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Berat
Ollga VISI Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Korēe
Ols DADO Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Pogradec - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Olsian ĒELA Prokuror Prokuroria Krimeve tė Rėnda
Olta XHAĒKA Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Oltiana GJONI (ĒIFLIKU) Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Shkodėr - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės
Oltjon MUZAKA Drejtor - Sekretar i Pėrgjithshėm Departamenti i Administrimit dhe Shėrbimeve nė Kryeministri - Ministria e Kulturės
Omer MAMO Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Orjola PAMPURI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Ornela RRUMBULLAKU Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Kavajė - Prokuroria e Rrethit Durrės - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Kavajė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Kavajė
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >