Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura si pedagoge pranė Universitetit Europian tė Tiranės, 700 euro.
2) Tė ardhura si drejtore e klinikės sė kėshillimit psikologjik "UET Enterprise", 350 euro.
3) Tė ardhura si pedagoge e jashtme pranė Universitetit tė Tiranės, Fakulteti i Shkencave Sociale, 120 000 lekė pėr njė vit akademik.
4) Tė ardhura nga paga neto si deputete, 117 052.91 lekė.
5) Tė ardhura nga Kuvendi si kompensim pėr shpenzime karburanti, 30 016 lekė.
6) Tė ardhura nga Kuvendi si kompensim pėr shpenzime telefoni, 17 000 lekė.
7) Tė ardhura nga Kuvendi pėr mbledhje komisionesh e mbledhje byroje, 8 500 lekė.
9) Tė ardhura nga Kuvendi si dieta, 37 625 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga qiraja e dyqaneve, pronė e pėrbashkėt e deklarueses me bashkėshortin, 800 euro/muaj.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritTė ardhura nga pėrkthime librash psikologjikė gjatė vitit 2017, shuma 100 000 lekė.
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshorti, Z. Henrik Zotaj, tė ardhura nga paga si mjek onkolog pranė Shėrbimit tė Onkologjikė Paliative, Tiranė, 58 600 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Kredi bankare marrė nė Alpha Bank marrė nė vitin 2014-2039. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, detyrimi i mbetur pashlyer, 68 600 euro.
2) Kredi bankare marrė nė Credins Bank nė vitin 2017 - 2024 nė shumėn 1 000 000 lekė. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, shuma 17 000 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 983 000 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzime pėr blerjen e njė ap. me sip. 39.21 m2 nė vitin 2017 me kursime tė deklarueses dhe bashkėshortit, vlera 16 900 euro, (pjesė e regjimit martesor, 50 % me 50 % me bashkėshortin).
2) Shpenzime pėr shlyerjen e kredisė marrė nė Alpha Bank, pėr vitin 2017, shuma 500 euro.
3) Shpenzime pėr shlyerjen e kredisė marrė nė Credins Bank, pėr vitin 2017, shuma 17 000 lekė.