Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 38)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Rabiana HALILI Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Lushnje - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės
Rajmonda BALILAJ Kryebashkiak - Kryebashkiak 2015 Bashkia Patos - Bashkia Patos
RAJMONDA BERISHA (KOPAĒI) Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Elbasan - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Elbasan
Rakip SULI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Ralf GJONI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Ramadan LIKAJ Kryebashkiak Bashkia Koplik
Ramadan TROCI Prokuror Prokuroria Vlorė
Ramazan MJESHTRI Kryebashkiak Bashkia Klos
Redi MOLLA Administrator Shoqėri Publike Ujėsjellės - Kanalizimet, Tiranė
Refat HARIZI Administrator Shoqėri Publike Ujėsjellės-Kanalizimet sh.a, Berat - Kuēovė
Regleta PANAJOTI Gjyqtar Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Tirane
Reme LALA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Rexhep BEKTESHI Gjyqtar Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Durres
Rexhep MEIDANI President i Republikės Presidencė
Rezarta SCHUETZ (GABA) Gjyqtarė KPA KPA
Ridi KURTEZI Ambasador Ambasada Shqiptare nė Spanjė
Ridvan BODE Deputet i Parlamentit - Kėshilli i Ministrave Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Ridvan HADO Gjyqtar Gjykata e Apelit
Rifat KOJKU Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Dibėr - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Dibėr
Rigels BALILI Kryebashkiak 2015 Bashkia Delvinė
Riselda FISHTA Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Lezhė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Lezhė
Rita GJATI Prokuror - Prokuror Prokuroria Sarandė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Kukes
Ritvan SUKA Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Elbasan - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Elbasan - Prokuroria Tropojė
Riza PODA Ambasador - Konsull Ambasada Shqiptare nė ĒEKI - Konsullata e Shqipėrisė nė Greqi
Robert BITRI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Robert KOTE Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Roland BIMO Ambasador Ambasada Shqiptare nė Vienė
Roland KETA Kryebashkiak Bashkia Bulqizė
Roland ILIA Komisioner KPK KPK
Roland NASTO Prefekt Qarku Durrės
Roland ZISI Rektor Universiteti Universiteti "Ismail Qemali", Vlorė
Rolant XHELILAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Romeo GURAKUQI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Rovena GASHI Prokuror - Prokuror Prokuroria Tirane - Prokuroria e Pėrgjithshme
Rovena ZOTO (BOZO) Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Berat - Prokuroria Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Lushnje - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Lushnje
Rozeta QIRJAQI Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Korēė - Prokuroria e Apelit Korēė
Rrahman RRAJA Deputet Legjislatura IX - Kryetar Komune Kuvendi i Shqipėrisė - Komuna Nikėl
Rudina HAJDARAJ Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >