Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 42)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Damian GJIKNURI Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Daniela SULAJ (KONICA) Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane - Prokuroria Kavajė - Prokuroria Tiranė
Dashamir KAMBERI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Dashamir SHEHI Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė
Dashamir TAHIRI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Dashamir PEZA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Dashnor ALIKO Kryetar Komune Komuna Lazarat
Dashnor DERVISHI Ambasador Ambasada Shqiptare nė Greqi
Dashnor NURE Prokuror - Prokuror Prokuroria Kolonjė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Korēė
Denada PRIFTI Anėtar i Kėshillit Mbikėqyrės tė Bankės sė Shqipėrisė Banka e Shqipėrisė
Denar BIBA Anėtar i Komisionit Qėndror tė Zgjedhjeve Komisioni Qėndror i Zgjedhjeve
Deniona KATRO Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Durrės - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Prokuroria e Pėrgjithshme - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Durrės - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane
Dhimiter LARA Gjyqtar Gjykata e Apelit pėr Krimet e Rėnda
Dhimitri KRISTIDHI Administrator Shoqėri Publike Ujėsjellės-Kanalizimet, Gjirokastėr
Dhori KULE Anėtar i Kėshillit Mbikėqyrės tė Bankės sė Shqipėrisė Banka e Shqipėrisė
Dhorina THEODHORI Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Korēė
Dhurata ĒUPI Deputet Legjislatura IX Deputet i Parlamentit
Dhurim ALINANI Kryebashkiak Bashkia Delvinė
Ditmir BUSHATI Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Doloreza MUSABELLIU Prokuror - Prokuror Prokuroria Krimeve tė Rėnda - Prokuroria Krimeve tė Rėnda Shkalla e Parė
Donika PRELA Prokuror Prokuroria e Rrethit Durrės
Dorian XHELILI Administrator Shoqėri Publike Ujėsjellės -Kanalizime sh.a, Vlorė
Dorina BEJKO Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Pogradec - Prokuroria e Rrethit Pogradec
Dorjan TAFILAJ Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Vlorė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Korēė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Fier
Drini PALI Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durres - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Durres - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durres
Dritan BICI Deputet Legjislatura IX - Kryebashkiak Kuvendi i Shqipėrisė - Bashkia Gramsh
Dritan CAKA Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė
Dritan HALLUNAJ Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė - Anėtarė i KLGJ-sė - Gjyqtar Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė - Kėshilli i Lartė Gjyqėsor - Gjykata e shkalles se Pare pėr Krimet e Rėnda
Dritan PRENĒI Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Tropojė - Prokuroria Kukės - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Kukės - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tiranė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Sarandė - Prokuroria Tropojė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Kurbin
Dritan TOLA Ambasador - Ambasador Ambasada Shqiptare nė Francė - Ambasada Shqiptare nė Francė
Dritan BANUSHI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Dritan DEMIRAJ Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Dritan GINA Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Lushnnje - Prokuroria Durrės - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane
Dritan GRIPSHI Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Elbasan - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Berat
Dritan LELI Kryebashkiak 2015 Bashkia Vlorė
Dritan MARKU Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Vlorė
Dritan NUSHI Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Kavajė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane
Dritan PEKA Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Apelit Tiranė
Dritan RRESHKA Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane
Durim BEDINI Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Elbasan - Prokuroria e Rrethit Kavajė