Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga funksioni i deputetit, 2 222 962 lekė.
2) Tė ardhura si pagesa nga Universiteti 'Marin Barleti', rreth 120 000 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesTė ardhura nga interesat e depozitės dhe bonot e thesarit nė Credins Bank, BKT, Intesa Sanpaolo Bank, Banka e Shqipėrisė, rreth 300 000 lekė.
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura nga qiraja e apartamentit, 324 000 lekė.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, Znj. Elga Spaho, tė ardhura nga paga dhe puna jashtė orarit, rreth 1 020 000 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksionNuk ka
Tė tjera
1) Gjendja e depozitės bankare, pakėsim 8 460 euro. Kjo shumė ėshtė transferuar nė Universitetin Katolik tė Leuven, Belgjikė si pagesė shkolle pėr vajzėn. Shuma jepet nga universiteti, nė llogari tė vajzės me kėste mujore.
2) Kredi pėr blerje banesė nė vlerėn 1 760 000 lekė ndaj Entit tė Banesave. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017 ėshtė 64 800 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 275 036 lekė.
3) Bashkėshortja, Znj. Elga Spaho, pronare me 100 % e njė shtėpie 60 m2 dhe 250 m2 kopsht, trashėguar pas vdekjes sė dy prindėrve nė tetor 2014. Shtėpia ėshtė hipotekuar nė janar 2016 dhe nė vitin 2017 gjithė pronėsia ka kaluar nė emėr tė Elga Spahos pasi nė mungesė tė njė testamenti shtėpia ishte trashėguar nga Elga Spaho dhe njė trashėgimtare tjetėr.
4) Vajza, Ami Spaho, llogari rrjedhėse nė bankėn KBC, Bruksel. Nė kėtė llogari transferohen nga Universiteti Katolik Leuven 640 euro/muaj ( nė tetor 2017 janė transferuar 1 280 euro) si dhe rreth 360 euro/muaj marrė nga familja pėr tė pėrballuar strehimin (540 euro/muaj) dhe jetesėn nė Belgjikė. Fondet qė transferohen nga universiteti janė depozituar nga familja para se tė fillojė viti shkollor.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Shpenzime pėr shlyerjen e kredisė pėr vitin 2017, shuma 64 800 lekė.