Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga, pėrfitimet e tjera financiare dhe bonuset si deputet, 2 558 555 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja zonja Lorenza Pietra Benati, tė ardhura nga paga, 37 790 euro.
2) Bashkėshortja Lorenza Pietra Benati, tė ardhura nga dividentė pranė CMP Services Srl, 17 500 euro.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion100%
Tė tjera
1) Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor, 3 105 euro.
2) Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor, 443 898 lekė.
3) Gjendje llogari bankare mė 31 dhjetor, -13 euro.
4) Detyrime nga palė tė treta nė vlerėn 250 000 euro, prej prishjes sė kontratės sė blerjes sė vilės nė Durrės.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shlyer nė vitin 2016 -16 989 euro pėr njė kredi pėr shtėpi nė Itali me principal 220 000 euro. Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 48 081 euro.
2) Ėshtė mbyllur (likuiduar) kredia ndaj njė banke nė vlerė 550 000 marrė me qėllim blerje dhe rikonstruksion vile nė Durrės. Kjo vlerė ka kaluar nė emėr tė shitėsit pėrmes llogarive bankare. Tre muaj pas nėnshkrimit dhe kalimit nė llogari bankare, kontrata ėshtė prishur, dhe pala shitėse duhej tė rikthejė paratė, ku deri nė dhjetor tė 2014, janė paguar nga pala nė kontratėn e prishur vetėm 300 000 euro. Mbetet detyrim i pashlyer ndaj zoti Parid Cara vlera prej 250 000 euro. Pėr tė shlyer kredinė bankare zoti Parid Cara ka marrė njė hua tjetėr ndaj njė shoqėrie biznesi pėr vlerėn 480 000 mijė euro. Ėshtė e mbyllur huaja ndaj bankės dhe mbetet huaja ndaj njė firme biznesi ARCADIA shpk. (veprime te viteve te mėparshme) Detyrimi i mbetur mė 31 dhjetor ėshtė 480 000 euro.