Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura me vlerė 456 693 Lek nga paga si Ministėr i Shtetit pėr Diasporėn, gjatė periudhės Shtator-Dhjetor.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieTė ardhura neto me vlerė 1 360 Euro nga qiraja e banesės sė deklaruar sipas kontratės me datė 17.01.2018, nė bashkėpronėsi me bashkėshorten
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare--
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėTė ardhura me vlerė 700 000 Lek, nga shitja e autoveturės sipas kontratės me datė 22.12.2017.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Bashkėshortja, gjendje llogari rrjedhėse me vlerė 400 Euro nė Bankėn Credins, pėr depozitimin e tė ardhurave qė vijnė nga qiradhėnia e apartamentit nė bashkėpronėsi me bashkėshortin.
2) Bashkėshortja, gjendje llogari rrjedhėse me vlerė 700 000 Lek nė Bankėn Kombėtare Tregtare, pėr derdhjen e shumės tė pėrftuar nga shitja e autoveturės tė bashkėshortit.
3) I biri, pagesė me vlerė 500 000 Lek pėr blerjen e njė autoveture me kursimet e prindėrve, sipas kontratės me datė 28.07.2017.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Shlyer shuma prej 2 331,667 Lek pėr kredinė me vlerė 5 000 000 Lek tė disbursuar nė datė 16.01.2003.