Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe shpėrblime si deputet, 1 652 060 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura Qiradhėnie
1) Tė ardhura nga dhėnia me qira e njė objekti banimi nė Australi pėr vitn 2017, shuma 28 800 AUS.
2) Tė ardhura nga qiraja, 386 400 lekė.
3) Tė ardhura nga qiraja, 165 600 lekė.
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeTė ardhura nga dividenti i shpėrndarė nė vitin 2017 nga shoqėria 'Galaxy' sh.p.k. Dividenti i shpėrndarė nė vitin 2017 i pėrket viteve 2014, 2015, shuma 61 909 283 lekė.
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, Znj Xhovana Doshi, tė ardhura nga qiraja, 1 600 euro.
2) Bashkėshortja, Znj Xhovana Doshi, tė ardhura nga paga, 9 356 480 lekė.
3) Bashkėshortja, Znj Xhovana Doshi, tė ardhura rimbursimi i tax fee, 506 490 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
1) Tė ardhura sipas kontratės sė shitjes sė njė pasurie tė paluajtshme dt. 09.02.2017, shuma 50 000 euro.
2) Tė ardhura sipas kontratės sė shitjes sė njė pasurie tė paluajtshme dt. 01.11.2017, shuma 41 000 euro.
3) Tė ardhura nga shitja e automjetit, 2 000 euro.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Pasuri e dhuruar nga shoqėria, kontratė dhurimit dt. 23.01.2017, vlera e pasurisė sė dhuruar 374 725 706 lekė, jepet vlera por nuk detajohet objekti i dhuruar.
2) Akt dhurimi Shoqėrie pėr zmadhimin e kapitalit nė natyrė mė 09.02.2017, vlera e dhurimit 850 000 000 lekė, nuk specifikohet objekti i dhurimit.
3) Pakėsim pasurie pas heqjes nga qarkullimi tė njė mjeti tip 'Nissan'.
4) Kontratė dhurimi tė njė mjeti mė 03.08.2017.
5) Revokim kontratė qiraje.
6) Revokim kontratė qiraje.
7) Gjendja e llogarisė bankare, 66 525 lekė.
8) Gjendja e llogarisė bankare nė BKT, 6 964 lekė.
9) Gjendja e llogarisė bankare nė BKT, 77 007 lekė.
10) Gjendja e llogarisė bankare nė Credins, 2 477 lekė.
11) Gjendja e llogarisė bankare nė Credins, 34 euro.
12) Gjendja e llogarisė bankare nė Credins, 750 lekė.
13) Gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn e Tiranės, 42 euro.
14) Gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn e Tiranės, 10 237 dollarė.
15) Gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn e Tiranės, 1 894 lekė.
16) Gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn e Tiranės, 154 euro.
17) Bashkėshortja, Znj Xhovana Doshi, gjendja e llogarisė bankare, 2 300 lekė.
18) Bashkėshortja, Znj Xhovana Doshi, gjendja e llogarisė bankare nė BKT, 870 euro.
19) Bashkėshortja, Znj Xhovana Doshi, gjendja e llogarisė bankare nė BKT, pakėsim - 823 803 lekė.
20) Bashkėshortja, Znj Xhovana Doshi, gjendja e llogarisė bankare nė Tirana Bank, kartė krediti, 63 GBP.
21) Bashkėshortja, Znj Xhovana Doshi, gjendja e llogarisė bankare nė Credins, 370 685 lekė.
22) Gjendja e llogarisė bankare nė Credins, pakėsim - 1 340 347 lekė.
23) Gjendja e llogarisė bankare nė Credins, 24 399 lekė.
24) Gjendja e llogarisė bankare nė Credins, 5 euro.
25) Gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn e Tiranės, 15 875 lekė.
26) Gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn e Tiranės, 21 CHF.
27) Gjendja e llogarisė bankare nė Credins, 28 096 GBP.
28) Gjendja e llogarisė bankare nė Credins, 1 117 euro.
29) Gjendja e llogarisė bankare nė Bankėn e Tiranės, 2 072 lekė.
30) Kredi bankare disborsuar mė 27.09.2017 nė njė bankė tė nivelit tė dytė, nė shumėn 935 000 euro. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, shuma 22 786 euro, detyrimi i mbetur pashlyer, 912 214 euro.
31) Kredi bankare marrė mė 24.12.2013 nė njė bankė tė nivelit tė dyte. Detyrimi i shlyer plotėsisht gjatė vitit 2017, nė shumėn 32 582 303 lekė.
32) Hua marrė nga Shoqėria e tij e biznesit. Detyrimi i shlyer pėr vitin 110 000 euro, detyrimi i mbetur pashlyer, 40 281 005 lekė.
33) Bashkėshortja, hua marrė nga shoqėria nė shumėn 69 442 985 lekė. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, shuma 2 278 000 lekė.
34) Bashkėshortja, hua ndaj njė shoqėrie, shlyer plotėsisht shuma 69 410 700 lekė. Huaja ėshtė shlyer me tė ardhurat e transferuara nga llogaria e bashkėshortit, shuma 61 900 000 lekė.
35) Bashkėshortja, hua ndaj njė shoqėrie nė shumėn 616 369 lekė. Kjo shumė ėshtė pėrdorur pėr tė mbyllur kredinė nė Tirana Bank.
36) Detyrim pėr t'u shlyer ndaj njė shoqėrie pėr shėrbimin e kryer nė dhjetor 2017 (shėrbim ruajtje fizike), shuma 343 200 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzime pėr blerjen e njė pasurie tė paluajtshme mė 02.08.2017 me kredi bankare, 932 650 euro.
2) Shpenzime pėr blerje automjeti mė 22.08.2017, shuma 4 500 000 lekė.
3) Shpenzime pėr shlyerjen e kredisė bankare marrė mė 27.09.2017, detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, shuma 22 786 euro.
4) Shpenzime pėr shlyerjen e kredisė bankare marrė mė 24.12.2013, detyrimi i shlyer plotėsisht gjatė vitit 2017, shuma 32 582 303 lekė.
5) Shpenzime pėr shlyerjen e huasė marrė nga njė shoqėrie, detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, shuma 110 000 euro.
6) Shpenzime pėr likuidim detyrimesh pėr nėntorin dhe dhjetorin 2016, shuma 533 440 lekė.