Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura neto nė vlerėn 2 116 323 Lekė, nga paga, shpėrblimet dhe pėrfitimet e tjera financiare tė pėrfituara nga statusi i Deputetit tė Kuvendit tė Shqipėrisė pėr periudhėn Dhjetor 2017- Nėntor 2018.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentTė ardhura nga qiradhėnia e njė objekt banimi nė Australi, 28 800 AUS, ku e ardhura mujore ėshtė 2 400 AUS
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipTė ardhura nga shpėrndarja e dividentit nė vitin 2018 tė shoqėrisė Aldosch sh.p.k pėr rezultatin e vitit 2017, shuma 21 020 000 Lekė plus 29 100 Euro.
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, Znj. Xhovana Doshi, tė ardhura nė vlerėn 21 038 461 Lekė nga paga neto dhe shpėrblimet si Administratore e shoqėrisė “Profarma” Sh.a, pėr periudhėn Dhjetor 2017-Dhjetor 2018.
2) Bashkėshortja, Znj. Xhovana Doshi, tė ardhura nga udhėtimet dhe dietat pranė shoqėrisė Profarma Sh.a, 332 933 Lekė.
Payments received for obligations from third partiesTė ardhura nga shitja e pasurisė sipas Kontratės datė 17.03.2018, shuma 15 385 Euro.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Kontratė kalim pronėsie nė favor tė shoqėrisė datė 14.09.2018, shuma 842 000 Euro.
2) Kontratė sipėrmarrje ndėrtimi me objekt pasurinė e paluajtshme me sipėrfaqe 1 864 m2, nė pronėsi tė subjektit dhe me objekt pasurinė me sipėrfaqe 8 003m2 nė pronėsi tė njė pale tjetėr(identiteti ėshtė informacion i fshehur si e dhėnė sensitive). Tė dy pronarėt, pėrfitojnė 35% tė ndėrtimit pėrfundimtar pėr tė dyja objektet.
3) Kontratė blerje pasurie tė luajtshme (automjet), shuma 5 000 Euro.
4) Autoveturė, nė bazė tė vėrtetimit tė lėshuar nga DPSHTR-sė, ėshtė bėrė heqja e pėrhershme e mjetit nga qarkullimi.
5) Shtesa Gjendje tė llogarisė bankare pranė njė bankė tė nivelit tė dytė, plus 21.78 Euro.
6)Gjendje tė llogarisė bankare pranė njė bankė tė nivelit tė dytė, -84.59 Lekė.
7) Gjendje tė llogarisė bankare pranė njė bankė tė nivelit tė dytė, 1 124.74 Lekė.
8) Gjendje tė llogarisė bankare pranė njė bankė tė nivelit tė dytė, 528.94 Euro.
9) Gjendje tė llogarisė bankare pranė njė bankė tė nivelit tė dytė, 17.71 Euro.
10) Gjendje tė llogarisė bankare pranė njė bankė tė nivelit tė dytė, 100 630 Lekė.
11) Gjendje tė llogarisė bankare pranė njė bankė tė nivelit tė dytė, 6 945.92 Euro.
12) Gjendje tė llogarisė bankare pranė njė bankė tė nivelit tė dytė, 144 160.72 Lekė.
13) Bashkėshortja, Znj. Xhovana Doshi, gjendja tė kartės sė kreditit pranė njė bankė tė nivelit tė dytė, - 1 916 131.87 Lekė.
14) Bashkėshortja, Znj. Xhovana Doshi, gjendje tė llogarisė bankare pranė njė bankė tė nivelit tė dytė, 12.93 Euro.
15) Bashkėshortja, Znj. Xhovana Doshi, gjendje tė llogarisė bankare pranė njė bankė tė nivelit tė dytė, 2 826.99 Pound.
16) Bashkėshortja, Znj. Xhovana Doshi, gjendje tė llogarisė bankare pranė njė bankė tė nivelit tė dytė, 1 029 031.11 Lekė.
17) Bashkėshortja, Znj. Xhovana Doshi, gjendje tė llogarisė bankare pranė njė bankė tė nivelit tė dytė, 25 765.89 Lekė.
18) Bashkėshortja, Znj. Xhovana Doshi, gjendje tė llogarisė bankare pranė njė bankė tė nivelit tė dytė, 1 031 Lekė.
19) Bashkėshortja, Znj. Xhovana Doshi, gjendje tė llogarisė bankare pranė njė bankė tė nivelit tė dytė, 852.65 Euro.
20) Fėmijėt, gjendje tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 1 105.57 Euro.
21) Fėmijėt, gjendje tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 3.4 Pound.
22) Fėmijėt, gjendje tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 0.53 Pound e pakėsuar me 484.75 Pound.
23) Fėmijėt, gjendje tė kartės sė kreditit nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 49 219.47 Lekė.
24) Fėmijėt, gjendje tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 6 094.95 Lekė.
25) Fėmijėt, gjendje tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 6 094.95 Lekė.
26) Fėmijėt, gjendje tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 5.68 Pound, e pakėsuar me 291.03 Pound.
27) Hua tė marrė nga njė shoqėri pėr tė cilėn ėshtė shlyer detyrimin nė vitin 2018 nė vlerėn 17 827 200 Lekė.
28) Gjendja e detyrimit tė mbetur kundrejt njė shoqėrie nė 31 Dhjetor 2018 ėshtė 33 798 305.16 Lekė.
29) Detyrim pėr tu shlyer kundrejt shoqėrisė sė ruajtjes fizike pėr shėrbimin e muajit Dhjetor 2018 nė vlerėn 343 200 Lekė, fatura e blerjes e datės 28.12.2018.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description

1) Shpenzuar shuma 24 309 900 Lekė si shlyerje e detyrimit/ kthim huaje shoqėrisė Profarma Sh.a.
2) Shpenzuar shuma 17 827 200 Lekė si shlyerje e detyrimit tė huasė sė marrė kundrejt njė shoqėrie.
3) Bashkėshortja, Znj. Xhovana Doshi, nė muajin Mars 2018 ka shlyer totalisht pjesėn e mbetur tė huasė sė marrė nga shoqėria, vlera 616 369 Lekė.
4) Bashkėshortja, Znj. Xhovana Doshi, marrje hua nga njė shoqėri pėr tė cilėn ėshtė likudiuar nė vitin 2018 shumėn e detyrimit 9 117 500 Lekė.
5) Bashkėshortja, Znj. Xhovana Doshi, shpenzuar shumėn 4 920 000 Lekė si shlyerje tė huasė kundrejt njė shoqėrie.
6) Pėr vitin 2018, ėshtė shpenzuar shuma 343 200 Lekė si shlyerje e detyrimit tė mbetur kundrejt njė shoqėrie ruajte fizike pėr shėrbimin e muajit Dhjetor 2017 (fat nr.923 datė 27.12.
2017).
7) Shpenzuar shuma 912 214 Euro pėr likudimin total tė kredisė bankare tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė 27.09.2017 nė shumėn 935 000 Euro. Kredia ėshtė transferuar nė njė kompani pėr vitin 2018, duke bėrė mbylljen e saj nė bankėn e nivelit tė dytė.