Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga dhe shpėrblime nga Kuvendi, 2 551 498 lekė.
2) Tė ardhura nga Kuvendi pėr shlyerje pagash tė prapambetura sipas vendimit gjyqėsor nr. 2691, dt. 14.06.2017, shuma 1 982 009 lekė.
3) Tė ardhura si honorare nga pjesėmarrja nė komisionet hetimore, 60 350 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, Znj. Iris Pekmezi, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime nė kompaninė 'Telekom Albania' pėr vitin 2017, shuma 3 982 139 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė bankare nė bankėn Credins, shtesė 3 652 570 lekė.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė bankėn Credins, pakėsim 4 267 euro.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė bankėn Raiffeisen, shtesė 46 011 lekė.
4) Kredi pėr blerje apartamenti me sip. 86 m2, marrė nė bankėn Raiffeisen mė 22.02.2006 - 22.02.2026 me normė interesi 3 %. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, shuma 332 758 lekė, detyrimi i mbetur pashlyer, 2 407 974 lekė.
5) Hua, ka mbetur e pandryshuar nga deklarata paraardhėse.
6) Bashkėshortja, Znj. Iris Pekmezi, gjendja e llogarisė bankare nė bankėn Credins, shtesė 631 lekė.
7) Bashkėshortja, Znj. Iris Pekmezi, gjendja e llogarisė bankare nė bankėn Credins, shtesė 7 GBP.
8) Bashkėshortja, Znj. Iris Pekmezi, gjendja e llogarisė bankare nė Tirana Bank, shtesė 902 069 lekė.
9) Bashkėshortja, Znj. Iris Pekmezi, gjendja e dy depozitave nė bankėn Societe Generale, shtesė 41 euro.
10) Bashkėshortja, Znj. Iris Pekmezi, gjendja e depozitės bankare nė Alpha Bank, nuk ka ndryshim.
11) Bashkėshortja, Znj. Iris Pekmezi, gjendja e depozitės bankare nė BKT, 10 000 euro.
12) Bashkėshortja, Znj. Iris Pekmezi, gjendja e depozitės bankare pėr fėmijė nė Intesa Sanpaolo, shtesė 5 000 euro, pjesa takuese 50 %.
13) Bashkėshortja, Znj. Iris Pekmezi, gjendja cash, pakėsim 550 000 lekė.
14) Bashkėshortja, Znj. Iris Pekmezi, pronare me 100 % e njė vreshti 2000 m2 marrė si trashėgimi, nė Lundėr, Tiranė, e pandryshuar nga deklarata e mėparshme.
15) Bashkėshortja, Znj. Iris Pekmezi, pronare me 100 % e njė autoveture tip 'Golf Volswagen', likuiduar gjatė vitit 2017 vetėm vlera 200 000 lekė sipas kushteve tė kontratės.
16) Bashkėshortja, Znj. Iris Pekmezi, kredi pėr blerje apartamenti nė bankėn NBG marrė nė mars 2006 - 2031 me normė interesi 8 % nė vit. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, shuma 1 628 euro, detyrimi i mbetur pashlyer, 16 121 euro.
17) Bashkėshortja, Znj. Iris Pekmezi, kontratė pėr blerje makine Volswagen, nėnshkruar nė vitin 2016. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2017, shuma 400 000 lekė, ėshtė shlyer plotėsisht.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi
Shpenzime pėr shlyer kredie, pėr vitin 2017, shuma 332 758 lekė.