Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhurat neto nga punėsimi si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė, 2 678 211 Lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentNuk ka
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, Znj. Iris Pekmezi tė ardhura nga paga neto dhe shpėrblime si punonjėse pranė kompanisė “Telekom Albania”, nė shumėn 3 246 015 Lekė.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Gjendje tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė 1 208 379 Lekė.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtuar me 315 Euro.
3) Gjendje e llogarisė, Kartė nė Euro, debitore nė vlerėn - 2 427 Euro.
4) Shtesė 264 807 Lekė nė gjendjen e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
5) Kredi pėr blerje apartamenti me sipėrfaqe 86 m2, tė marrė nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė 22.02.2006 , me afat shlyerje 20 vite dhe me normė interesi 3 %. Pėr vitin 2018 ėshtė shlyer si principal dhe interesa, shuma 332 758 Lekė, detyrimi i mbetur i palikuiduar nė 31 Dhjetor ėshtė 2 143 842 Lekė.
6) Hua nga njė person fizik, tė marrė nė vitin 2014, pėr tė cilėn nė 2018 nuk ėshtė bėrė shlyerje dhe gjendja e detyrimit tė mbetur nė 31 Dhjetor ėshtė 15 000 Dollarė.
7) Bashkėshortja, gjendje tė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė tė shtuar me 634 Lekė.
8) Bashkėshortja, Znj Iris Pekmezi, pakėsim tė gjendjes sė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė me 2 856 GBP (pound).
9) Znj. Iris Pekmezi shtesė 598 008 Lekė, tė gjendjes sė llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
10) Bashkėshortja, shtesė nga 41 Euro tė dy depozitave bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
11) Bashkėshortja, gjendje tė depozitės nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė 77 Dollarė.
12) Bashkėshortja, gjendje tė depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shtesė 13 Euro.
13) Znj. Iris Pekmezi, depozitė bankare pėr fėmijė, shtuar gjendja me 15 Euro.
14) Bashkėshortja, Znj. Iris Pekmezi shtesė 300 000 Lekė tė gjendjes monetare cash.
15) Bashkėshortja, shtesė 2 300 Euro tė gjendjes sė depozitės bankare pėr fėmijė nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
16) Bashkėshortja, kredi bankare pėr blerje apartamenti nė njė bankė tė nivelit tė dytė tė marrė nė Mars 2006 me afat shlyerje 25 vite dhe me normė interesi 8 % nė vit. Detyrimi i shlyer pėr vitin 2018 ėshtė nė vlerėn 1 356 Euro dhe detyrimi i mbetur i pashlyer nė 31 Dhjetor ėshtė 14 765 Euro.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description

1) Shpenzuar pėr vitin 2018, shuma 332 758 Lekė si shlyerje principali dhe interesa, tė kredisė bankare tė marrė nė 22.02.2006 me qėllim blerje apartamenti me sipėrfaqe 86 m2.
2) Bashkėshortja, ka shpenzuar shumėn 1 356 Euro si shlyerje tė principalit dhe interesave tė kredisė sė marrė pėr blerje apartamenti nė muajin Mars 2006.
3) Bashkėshortja, Znj. Iris Pekmezi, shpenzuar pėr vitin 2018 shumėn 210 000 lekė si shlyerje tė detyrimit mujor prej 70 000 Lekė pėr kontratėn e qiramarrjes sė njė apartamenti nė datė 28.09.2018.