Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2014
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga si gjyqtar, 1 699 425 lekė.
2) Tė ardhura nga leksionet si pedagog i jashtėm pranė Shkollės sė Magjistraturės, 101 700 lekė.
3) Tė ardhura nga honoraret e mėsimdhėnies si pedagog i jashtėm nė "Albania University", Fakulteti i Shkencave Shoqėrore, 151 200 lekė.
4) Tė ardhura nga honoraret e mėsimdhėnies si pedagog i jashtėm pranė Universitetit “Marlin Barleti”, Fakulteti i Shkencave Shoqėrore, 47 630 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga Departamenti i Ligjit dhe i tė Drejtave tė Njeriut, Prezenca e OSBE-sė nė Shqipėri, si drejtuese projekti, 13 663 euro.
2) Bashkėshortja, tė ardhura nga aktiviteti si notere publike, Dhoma e Noterisė Tiranė, 629 494 lekė.
3) Bashkėshortja, tė ardhura nga shitja e njė automjeti “Mercedez Benz”, 500 000 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Kredi bankare, shuma 5 milionė lekė, afati 300 muaj, norma e interesit 3 %, detyrimi financiar i pashlyer, 3 597 100 lekė.
2) Bashkėshortja, kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 10 000 euro, shlyer tėrėsisht nė dhjetor 2014.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2014
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka