Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhurat nga paga si Gjyqtare nė Gjykatėn Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė pėr vitin 2016 janė 1 057 629 lekė.
Tė ardhura nga Bonuse
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
Tė ardhura Qiradhėnie
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjeraDetyrim ekzistues nė vlerėn 30 000 Euro si rrjedhojė e njė Kontratė Huamarrjeje e marrė pa interes dhe kushte tė tjera, ku afati i kthimit tė huasė, brenda mundėsive tė huamarrėsit (periudhės 2.06.2015-02.06.2017.).


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Ka paguar 166 700.62 lekė interes dhe 100 571.18 lekė principal pėr 2016 pėr shlyerje kredie tė marrė nė datė 19.06.2015 sipas Kontratės sė Kredisė Bankare (vlera e kredisė 4 200 000 lekė), ku kredidhėnės ėshtė Banka Kombėtare Tregtare. Afati i kredisė ėshtė 300 muaj, me 4% interes nė muaj deri nė datė 31.12.2016. Nga janar 2017 e vijim norma e interes mbi kredinė do tė llogaritet Bono Thesari plus 1.5 % mbi bazė vjetore tė ndryshueshme ēdo fund viti kalendarik, por jo mė pak se 5.1%. Mbetur pa paguar nė datė 31.12.2016 totali prej 4 044 145.60 lekė.