Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 1073)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Dritan DEMIRAJ Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Dritan GINA Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane - Prokuroria Durrės - Prokuroria Lushnnje
Dritan GRIPSHI Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Berat - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Prokuroria Elbasan
Dritan LELI Kryebashkiak 2015 Bashkia Vlorė
Dritan MARKU Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Vlorė
Dritan NUSHI Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Kavajė - Prokuroria Tiranė
Dritan PEKA Prokuror - Prokuror Prokuroria e Apelit Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Dritan RRESHKA Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Durim BEDINI Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Kavajė - Prokuroria e Rrethit Elbasan
Durim RROSHI Kryebashkiak 2015 Bashkia Memaliaj
Dylaver SHIMAJ Drejtor i Policisė sė Shtetit Policia Dibėr
Edi PALOKA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Edi RAMA Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Edina KURTI (MALIQATI) Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Durrės - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Kavajė - Prokuroria e Rrethit Kavajė
Ediola BRAHA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Edison ADEMI Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Berat - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Sarandė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Vlorė - Prokuroria Vlorė
Edlira PETRI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Edlira BODE Deputet Legjislatura IX - Drejtor Kuvendi i Shqipėrisė - Spitali Rajonal, Korēė
Edlira ĒEKREZI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Edlira CUFI Prokuror Prokuroria Shkodėr
Edlira HYSENI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Edlira JORGAQI(KRIPA) Anėtar i Komisionit Qėndror tė Zgjedhjeve - Drejtor - Drejtor - Drejtor Komisioni Qėndror i Zgjedhjeve - Ministria e Drejtėsisė - Prokuroria e Pėrgjithshme - Ministria e Drejtėsisė
Edmond GOGO Gjyqtar Gjykata e Apelit
Edmond SPAHO Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė
Edmond TRAKO Ambasador Ambasada Shqiptare nė Portugali
Edmond ĒAĒA Ambasador Ambasada Shqiptare nė Katar
Edmond HAXHINASTO Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Edmond HYKA Prokuror - Prokuror Prokuroria e Apelit Tiranė - Prokuroria e Apelit Durrės
Edmond ISLAMAJ Gjyqtar Gjykata e Lartė
Edmond KARIQI Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria shkallės sė parė Kukes - Prokuroria shkallės sė parė Kavajė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Kavajė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Kurbin - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durres - Prokuroria Kavajė
Edmond KOLOSHI Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Durres - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Lezhė - Prokuroria Lezhė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durres - Prokuroria Lezhė
Edmond LEKA Deputet Legjislatura IX Deputet i Parlamentit
Edmond PANARITI Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Edmond RRUSHI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Edmond SHYTKO Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Korēe - Prokuroria Korēė
Edmond TARKAJ Drejtor i Policisė sė Shtetit Policia Dibėr
Edmond THEMELKO Kryebashkiak 2015 Bashkia Pustec
Eduard HALIMI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Eduard SELAMI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Eduard SHALSI Deputet i Parlamentit - Deputet Legjislatura IX - Drejtor - Drejtor - Kėshilli i Ministrave PS mandati II - Nėnkryetar Kuvendi i Shqipėrisė - Kuvendi i Shqipėrisė - Kabineti, Bashkia Tiranė - INSIG Sh.a - Kėshilli i Ministrave - Bashkia Tiranė