Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 1073)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Arif TAFANI Kryebashkiak 2015 Bashkia Belsh
Arjan QAFA Gjyqtar - Gjyqtar - Inspektor Gjykata e Rrethit Dibėr - Gjykata e Apelit, Tiranė - Inspektoriati i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė
Arjana FULLANI Gjyqtar Gjykata e Lartė
Arjanit ARAPI Drejtor i Policisė sė Shtetit Policia Gjirokastėr
Arlind ĒAĒANI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Armand GURAKUQI Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Armand SHANDRO Ambasador Ambasada Shqiptare nė Tokio, Japoni
Armanda XHAFERRI Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Elbasan
Armando PRENGA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Armando SUBASHI Deputet i Parlamentit - Kryebashkiak 2015 Kuvendi i Shqipėrisė - Bashkia Fier
Armida HAMITI (MOĒKA) Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Vlorė
Arqilea KOĒA Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Arta DADE Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Arta MARKU Prokuror - Prokuror - Prokuror i Pėrgjithshėm Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Shkodėr - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Shkodėr - Prokuroria e Pėrgjithshme
Arta VORPSI Kėshilltar Gjykata Kushtetuese
Artan DIDI Drejtor i Policisė sė Shtetit Policia e Shtetit
Artan GAĒI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Artan LAME Drejtor i Pėrgjithshėm i ALUIZNI-t ALUIZNI
Artan SHKĖMBI Kryebashkiak Bashkia Pogradec
Artan BAJRAMI Prokuror Prokuroria e Apelit per Krime te Renda
Artan BROCI Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė - Gjyqtar Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė - Gjykata e Lartė
Artan GJOKAJ Administrator Shoqėri Publike Shtypshkronja e Letrave me Vlerė sh.a
Artan HAZBI Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Lushnje - Prokuroria Sarandė
Artan LULAJ Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Apelit per Krime te Renda - Prokuroria e Pėrgjithshme
Artan MADANI Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Kavajė - Prokuroria Kavajė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Prokuroria Lezhė - Prokuroria Durrės
Artan SHTRUNGZA Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror Prokuroria Tropojė - Prokuroria Tropojė
Artan ZENELI Gjyqtar Gjykata e Lartė
Artur BARDHI Kryebashkiak Bashkia Kurbin
Artur BUSHI Deputet i Parlamentit - Kryebashkiak 2015 Kuvendi i Shqipėrisė - Bashkia Krujė
Artur KALAJA Gjyqtar Gjykata e Apelit
Artur KUKO Ambasador Ambasada Shqiptare nė NATO
Artur CARA Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror Prokuroria Vlorė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Fier - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Fier
Artur GAXHA Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė, Tiranė - Gjykata e Apelit
Artur ISMAJLUKAJ Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror Prokuroria Tropojė - Prokuroria Tropojė
Artur METANI Avokati i Pergjithshem i Shtetit - Drejtor - Kėshilltar Avokatura e Shtetit - Kryeministria - Presidenti i Republikes
Artur ROSHI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Artur SELMANI Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Asim VOKSHI Gjyqtar Gjykata e Apelit
Asllan BARJAMAJ Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Permet - Prokuroria e Rrethit Gjyqsor Pėrmet - Prokuroria e Rrethit Gjyqsor Gjirokastėr - Prokuroria e Rrethit Gjyqsor Vlorė
Asllan DOGJANI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė