Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME

PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR 2014

Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Pasuri tė paluajtshme
1) Bashkėshortja, pronare me 50 % e njė shtėpie private me sip. 120 m2 nė fshatin Jergucat, Gjirokastėr, vlera 5 000 000 lekė.
2) Bashkėshortja, pronare me 100 % e 3 dynym tokė bujqėsore, fituar sipas ligjin 7501, vlera 1 500 000 lekė.
Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)
AutomjeteBashkėshortja, pronare e njė makine “Mercedez Benz”, vlera 700 000 lekė.
Sende me vlerė
Tituj Financiarė (Bono thesari, obligacione, letra me vlerė, fonde sigurie, aksione nė bursė, shėrbime financiare tė parapaguara)
1) Bashkėshortja, gjendja cash, 1 840 000 lekė, pjesa takuese 50 %.
2) Bashkėshortja, Eli Deēka Gjendja cash, 50 000 euro, pjesa takuese 50 %.
Dhurata
Tė tjera

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga si Kryetar i Bashkisė Dropull, 1 087 556 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, Znj. Eli Decka, tė ardhura nga paga si mėsuese nė shkollėn 9-vjecare “Jorgucat”, 566 400 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėTė ardhura nga shitje veture tip Benz mė 23.09.2015, 300 000 lekė.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion100%
Tė tjera
1) Gjendje depozitė bankare bashkėshortore, pakėsuar me 5 278 lekė.
2) Bashkėshortja, gjendje llogari depozite bankare, shtuar me 5 564 lekė.
3) Ēelur depozitė bankare, 1 043 156 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka