Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME

PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR 2014

Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Pasuri tė paluajtshme
1) Bashkėshortja, pronare me 50 % e njė shtėpie private me sip. 120 m2 nė fshatin Jergucat, Gjirokastėr, vlera 5 000 000 lekė.
2) Bashkėshortja, pronare me 100 % e 3 dynym tokė bujqėsore, fituar sipas ligjin 7501, vlera 1 500 000 lekė.
Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)
AutomjeteBashkėshortja, pronare e njė makine “Mercedez Benz”, vlera 700 000 lekė.
Sende me vlerė
Tituj Financiarė (Bono thesari, obligacione, letra me vlerė, fonde sigurie, aksione nė bursė, shėrbime financiare tė parapaguara)
1) Bashkėshortja, gjendja cash, 1 840 000 lekė, pjesa takuese 50 %.
2) Bashkėshortja, Eli Deēka Gjendja cash, 50 000 euro, pjesa takuese 50 %.
Dhurata
Tė tjera

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2014
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga (pėr 6 muaj), si instruktor, 45 710 lekė.
2) Tė ardhura nga paga (pėr 6 muaj), si drejtor i komanduar i Drejtorisė Rajonale tė Formimit Profesional Publik, Gjirokastėr 62 000 lekė
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga paga nė Drejtorinė Arsimore Gjirokastėr, 470 000 lekė.
2) Babai, tė ardhura nga pensioni, 140 000 lekė.
3) Nėna, tė ardhura nga pensioni, 62 000 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2014
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka