Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 1073)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Altin BINAJ Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Apelit Vlore - Prokuroria e Pėrgjithshme - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Fier - Prokuroria Vlore
Altin DUMANI Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Apelit Tiranė - Prokuroria Tiranė - Prokuroria Krimeve tė Rėnda
Altin TOSKA Kryebashkiak 2015 Bashkia Cėrrik
Altina XHOXHAJ Gjyqtar Gjykata Kushtetuese
Amra ĒELA (BAROVA) Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Anastas ANGJELI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Andi CIVICI Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Apelit - Gjykata e Apelit Vlorė
Andi ĒELIKU Gjyqtar Gjykata e Lartė
Andi PĖRMETI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Andi POGAĒE Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Fier - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Fier
Andon FRROKAJ Deputet Legjislatura IX - Kryebashkiak Kuvendi i Shqipėrisė - Bashkia Mamurras
Andrea MARTO Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Andrea MALIQARI Rektor Universiteti Universiteti Politeknik i Tiranės
Anduel XHINDI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Ani DYRMISHI Administrator Shoqėri Publike Hekurudha Shqiptare
Anila DENAJ Drejtor - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor - Kėshilli i Ministrave
Anila AGALLIU Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Anila BEBEĒI Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Durrės - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės
Anila GALANXHI PAPPA Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Vlorė
Anila LEKA Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Anila SHEHU Administrator Shoqėri Publike Rezistenca Studentore Universitare Nr. 1, sh.a, Tiranė
Anila TRIMI Drejtor i Njėsisė Antitrafik - Sekretar i Pėrgjithshėm Ministria e Punėve tė Brendshme - Ministria e Punėve tė Brendshme
Anisa QILIMI Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Krujė
Anita JELLA Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Apelit Durrės - Prokuroria Elbasan - Prokuroria Librazhd
Anton MARTINI Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Shkodėr - Prokuroria Krimeve tė Rėnda Shkalla e Parė - Prokuroria Krimeve tė Rėnda - Prokuroria Lushnje
Anton PALI Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Vlorė - Prokuroria e Apelit Vlorė
Antoneta DHIMA Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Antoneta SEVDARI (BEJKO) Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės
Apostol PRIFTI Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Aqif RAKIPI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Arben CICI Ambasador Ambasada Shqiptare nė Danimarkė
Arben ĒUKO Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Arben DOLLAPAJ Anėtarė i KLP-sė - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Kėshilli i Lartė i Prokurorisė - Prokuroria e Apelit Shkoder - Prokuroria e Pėrgjithshme - Prokuroria Tiranė - Prokuroria Durrės
Arben IMAMI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Arben KRAJA Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme
Arben NDOKA Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Arben NELA Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane - Prokuroria Tiranė - Prokuroria Durrės - Prokuroria Fier
Arben PASHO Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Gjirokastėr - Prokuroria Tepelenė - Prokuroria Sarandė
Arben RISTANI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Arben AGOVI Prokuror - Prokuror Prokuroria Lezhė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Mirditė