Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME

PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR 2013

Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Pasuri tė paluajtshmePronar me 50 % i njė apartamenti me sip. 101 m2, blerė me kredi tė marrė nė njė bankė ne nivelit tė dytė dhe kursimet, vlera 48 150 euro.
Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)
1) Gjendja e llogarisė bankare, llogari page, nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 20 000 lekė.
2) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, kursime, 1 571.28 euro, zotėron 50 %.
3) Bashkėshortja, znj. Silda Ēepe, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, kursime plus paga, 1 000 euro, zotėron 50 %.
4) Bashkėshortja, gjendja e llogarisė bankare, llogari page, nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 530.68 euro.
5) Bashkėshortja, znj. Silda Ēepe, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 0.07 lekė.
6) Kredi bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, marrė nė 20.10.2004 pėr blerje apartamenti, 25 000 euro, afati i shlyerjes 10 vjet, kėsti mujor 380 euro. Detyrimi financiar i pashlyer, 3 947.16 euro.
7) Kredi konsumatore nė njė bankė tė nivelit tė dytė, marrė nė 15.05.2007, 1 000 000 lekė, afati i shlyerjes 7 vjet, kėsti mujor 21 000 lekė. Detyrimi financiar i pashlyer, 138 743.75 lekė.
Automjete
1) Pronar i njė autoveture tip BMw me vit prodhimi 2001, blerė nė vitin 2007, vlera 500 000 lekė.
2) Bashkėshortja, znj. Silda Ēepe, pronare e njė automjeti tip Benz A Class i 2002, blerė nė vitin 2012 me kursime dhe pagėn, vlera 4 500 euro.
Sende me vlerėNuk ka
Tituj Financiarė (Bono thesari, obligacione, letra me vlerė, fonde sigurie, aksione nė bursė, shėrbime financiare tė parapaguara)Nuk ka
DhurataNuk ka
Tė tjeraNuk ka

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga neto si punonjės i Policisė sė Shtetit, 1 167 543 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshBashkėshortja, znj. Silda Ēepe, tė ardhura nga paga si anėtare e Bordit tė Birėsimeve, 34 000 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja, znj. Silda Ēepe, tė ardhura nga paga si drejtore e Kabinetit nė Ministrinė e Brendshme, 1 171 356 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, llogari page 419 095 lekė.
2) Gjendja cash si kursime sė bashku me bashkėshorten, 200 000 lekė.
3) Bashkėshorja, znj. Silda Ēepe, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, llogari page, shtuar me 1 048 633 lekė.
4) Bashkėshortja, znj. Silda Ēepe, gjendja e depozitės bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, paga plus kursime, shtuar me plus 1 444 euro.
5) Bashkėshortja, znj. Silda Ēepe, pronare me 16.7 % e njė shtėpie dykatėshe, 110 m2 pėr kat nė Vlorė, trashėgimi nga nėna.
7) Bashkėshortja, znj. Silda Ēepe, pronare me 7 % e njė trualli nė Jal, Vuno, Vlorė me sip. 5253 m2. Brenda truallit ndodhet njė shtėpi. Shtuar me 2 % pjesa e trashėgimisė sė lėnė nga gjyshi. Pasuria ėshtė trashėguar nga nėna.
8) Bashkėshortja, znj. Silda Ēepe, pronare me 7 % e njė trualli nė Vuno, Vlorė 900 m2. Brenda truallit ndodhet njė shtėpi. Shtuar me 2 % pjesa e trashėgimisė sė lėnė nga gjyshi. Pasuria ėshtė trashėguar nga nėna.
9) Bashkėshortja, znj. Silda Ēepe, kredi konsumatore 1 000 000 lekė me interes 6.9 %, me kėst mujor 19 745 lekė, afat shlyerje 4 vjet, marrė nė 21.04.2016. Shuma e shlyer, 97 751.89 lekė, detyrimi mbetur i pashlyer, 902 248.11 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka