Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME


TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2018
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga dhe shpėrblime si Gjyqtare e Kolegjit tė Posaēėm tė Apelimit, shuma 3 851 980 Lekė.
2) Tė ardhura nė vlerėn 55 563 Lekė nga mėsimdhėnia si pedagoge e jashtme nė Shkollėn e Magjistraturės, Tiranė.
3) Tė ardhura nė vlerėn 134 032 Lekė nga mėsimdhėnia si pedagoge e jashtme pranė Universitetit Luarasi nė Tiranė.
4) Tė ardhura neto nė vlerėn 1 020 Euro nga Organizata Ndėrkombėtare e Punės (ILO) –Zyra nė Budapest nė bazė tė 2 kontratave pėr Bashkėpunėtor tė Jashtėm pėr trajnime.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
1) Bashkėshorti, Z. Ilirjan Lame, tė ardhura neto nė vlerėn 2 050 000 Lekė nga paga nė shoqėri private gjatė vitit 2018.
2) Bashkėshorti, Z. Ilirjan Lame, tė ardhura neto nga paga si menaxher projekti, shuma 437 030 Lekė.
3) Bashkėshorti, Z. Ilirjan Lame, tė ardhura nė vlerėn 2 790 Euro nga qiradhėnia.
4) Bashkėshorti, Z. Ilirjan Lame, tė ardhura nė vlerėn 306 000 Lekė nga qiradhėnia.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Shtesė 1 719 185 Lekė nė gjendjen e llogarisė rrjedhėse nga tė ardhurat e pėrfituara nė vitin 2018 nga paga dhe mėsimdhėnia. Llogari rrjedhėse ėshtė ndarė nė dy llogari tė tjera nė tė njėjtėn bankė.
2) Pakėsuar me 77 Lekė gjendja e llogarisė rrjedhėse duke sjellė edhe mbylljen e llogarisė.
3) Gjendja e detyrimit tė mbetur tė pashlyer tė Kartės sė Kreditit Master Card ėshtė 17.2 Euro.
4) Bashkėshorti, Z. Ilirjan Lame, pakėsuar me 26 627 Lekė gjendjen e llogarisė rrjedhėse pėr shpenzime familjare gjatė vitit 2018. Burimi i tė ardhurave tė kėsaj llogarie janė nga pagat neto si menaxher projekti.
5) Bashkėshorti, Z. Ilirjan Lame, pakėsuar me 995 850 Lekė gjendjen e llogarisė rrjedhėse pėr shpenzime familjare gjatė vitit 2018. Burimi i tė ardhurave ėshtė nga pagat neto nė shoqėrinė private dhe nga qiradhėnia.
6) Bashkėshortėt kanė shtuar me 3 767 Euro llogarinė rrjedhėse tė pėrbashkėt me tė ardhurat e vitit 2018 tė tilla si shuma 2 790 Euro (neto) nga qiradhėnia, shuma 1 020 Euro (neto) si e ardhura bashkėshortes sipas dy Kontratave me ILO pėr Bashkėpunėtor tė Jashtėm pėr Trajnime.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2018
Pėrshkrim shpenzimi

1) Shpenzuar pėr vitin 2018 shuma 2 595 Lekė pėr detyrimin e mbetur tė Kartės Visa, gjendja e tė cilės ėshtė 0 Lekė.
2) Bashkėshorti, Z. Ilirjan Lame, shpenzuar pėr vitin 2018 shumėn 1 610 Lekė pėr detyrimin e mbetur tė Kartės Visa, gjendja e tė cilės ėshtė 0 Lekė.