Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME

PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR 2013

Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Pasuri tė paluajtshme
1) Apartament Banimi me sipėrfaqe banimi 198m2, plus 48m2 veranda, Bulevardi Gjergj Fishta Tiranė, blerė nė vitin 2004, pa dokument pronėsie nė momentin e deklarimit por nė proces pėr Legalizim. Vlera e blerjes 110 000 euro (njėqind e dhjetė mijė euro), Burimi i Krijimit tė pasurisė a. shitja nė vlerėn 50 000 euro e njė apartamenti me sipėrfaqe 113 m2 tek ish aviacioni, b. 30 000 euro (tridhjetė mijė euro) detyrim i pashlyer pėr shitėsin e apartamentit (pasurisė) c. Kursim nga tė puna si paga, shpėrblime honorare, tė zotit Peza pėr vitet 1997 – 2004 ki kryeredaktor tek gazeta Koha Jonė, Shekulli, Revista Klan, Gazeta Shqip . d. Kursime tė bashkėshortes nga puna pėr vitet 1994 – 2004 si redaktore nė gazetėn Zėri i Popullit, Shekulli dhe si Kėshilltare nė Ministrinė e Transporteve dhe Territorit.
2) Apartament banimi me sipėrfaqe 86m2, me adresė fshati turistik Agikons, Pishat e Buta, blerė nė vitin 2007 nė proces legalizimi (pa titull pronėsie nė momentin e deklarimit). Blera blerjes 50 000 euro (pesėdhjetė mijė) me burim tė pasurisė: a. 40 000 euro kursime nga puna e bashkėshortėve, ku zoti Peza gjatė viteve 2004-2007 si kryeredaktor tek Gazeta Shqip dhe tė ardhura tė tjera nga honorare, shpėrblime dhe pėrqindje pėr reklama dhe bashkėshortja tė ardhura nė vitet 2004 – 2007 si kėshilltare ne MTT dhe Shefe Sektori pranė Ministrisė sė Jashtme. 10 000 euro janė detyrim ne momentin e deklarimit i papaguar ndaj shitėsit tė apartamentit.
Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)
1) 350 lekė mė njė llogari rrjedhėse zoti Peza nė Bankėn Intesa San Paolo gjendja e datės 9 shtator 2013.
2) Bashkėshortja Depozitė Bankare nė Lekė nė bankėn Intesa San Paolo me vlerė 95 750 570 Lekė (nėntėdhjetė e pesė milion e shtatėqind e pesėdhjetė mijė e pesėqind e shtatėdhjetė lekė), Burimi i Krijimit kursime tė bashkėshortėve nė vite.
3) Llogari bankare pėr pagėn nė Credins Bank. Gjendja nė datėn e deklarimit 271 896 lekė (dyqind e shtatėdhjetė e njė mijė e tetėqind e nėntėdhjetė e gjashtė lekė).
4) Llogari e bashkėshortes nė Credins Bank, kursime nga tė ardhurat e bashkėshortėve 4 000 000 Lekė (katėr milion Lekė).
5) Detyrim 30 000 euro (tridhjetė mijė euro) tė papaguara si garanci pėr hipotekimin e Apartamentit nė Bulevardin Gjergj Fishta. Detyrimi do tė pėrfundojė nė momentin e marrjes sė pronėsisė.
6) Detyrim 10 000 euro (dhjetė mijė euro) garanci pėr hipotekim tė apartamentit tek Mali i Robit, garanci deri nė marrjen e hipotekės si dokument titull pronėsie.
AutomjeteNuk ka
Sende me vlerėNuk ka
Tituj Financiarė (Bono thesari, obligacione, letra me vlerė, fonde sigurie, aksione nė bursė, shėrbime financiare tė parapaguara)Nuk ka
DhurataNuk ka
Tė tjeraNuk ka

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga dhe pėrfitime tė tjera financiare si deputete, 2 483 718 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareBashkėshortja Znj. Mirela Ndini, tė ardhura nga paga, 823 780 lekė.
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion100%
Tė tjera
1) Gjendje llogarisė sė pagės mė 31 dhjetor 0 lekė, pakėsuar me 101 078 lekė.
2) Gjendje llogarisė sė pagės mė 31 dhjetor 95 964 lekė.
3) Bashkėshortja, gjendja e llogarisė sė pagės mė 31 dhjetor 3 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka