Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 996)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Elisabeta GJONI Anėtar i Kėshillit Mbikėqyrės tė Bankės sė Shqipėrisė Banka e Shqipėrisė
Elizabeta IMERAJ Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane - Prokuroria Krimeve tė Rėnda - Prokuroria Shkodėr
Eloida GOXHI Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Berat - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Berat - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Berat - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės
Elona ALVORA Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Vlorė - Prokuroria Vlorė - Prokuroria Tiranė
Elona HOXHA (GJEBREA) Deputet Legjislatura IX - Zv/ministėr Kuvendi i Shqipėrisė - Ministria e Punėve tė Brendshme
Elona HOXHAJ Drejtor i Drejtorisė Juridike dhe Monitorimit, Agjencia e Prokurimit Publik Agjencia e Prokurimit Publik
Elona STAVRI (TORO) Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė, Tiranė - Gjykata e Apelit
Elsa KAREĒI Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria Kavajė
Elsa MIHA Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane - Prokuroria Fier - Prokuroria Berat
Elsion SADIKU Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Korēe - Prokuroria Korēė
Elva MARGARITI Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kėshilli i Ministrave
Elveta MURRA Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Elbasan - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Elbasan - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Elbasan
Elvin GOKAJ Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Apelit Shkoder - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Elbasan - Prokuroria Mat
Elvis ĒEFA Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė
Elvis ROSHI Kryebashkiak Bashkia Kavajė
Emiljano RULI Gjyqtar Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė
Emin BARĒI Administrator Shoqėri Publike - Drejtor FAF sh.a - Agjencia e Trajtimit tė Kredive (ATK)
Emror KASAJ Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror Prokuroria Tiranė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Gjirokastėr - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Gjirokastėr
Endri HASA Deputet Legjislatura IX - Drejtor Kuvendi i Shqipėrisė - Agjencia Kombėtare e Shoqėrisė sė Informacionit
Endrit BIMI Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Lushnje - Prokuroria Durrės
Endrit BRAIMLLARI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Ened NAKUĒI Prokuror - Prokuror Prokuroria Krimeve tė Rėnda Shkalla e Parė - Prokuroria Krimeve tė Rėnda
Eneida CIVICI Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė
Enerjeta SHEHAJ Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Kavajė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė
Engjėll AGAĒI Sekretar i Pėrgjithshėm Kėshilli i Ministrave
Enkeleda MILLONAI Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Elbasan - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Elbasan - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Enkelejd ALIBEAJ Anėtar i Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė - Deputet Legjislatura IX - Drejtor - Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Lartė i Drejtėsisė - Kuvendi i Shqipėrisė - Departamenti i Kontrollit tė Brendshėm Administrativ dhe Antikorrupsion - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Enkelejda SHKRELI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Enklid GJINI Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Fier - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Enrik HAXHIRAJ Prokuror Prokuroria e Apelit Vlore
Eranda LAZE Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Vlorė
Erarbėr MADHI Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Vlorė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Fier - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė
Ergys GASHI Gjyqtar - Gjyqtar Gjykatėn e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Gjykatėn Administrative tė Shkallės sė Parė Durrės
Erida KOKONOZI (LAMKA) Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Elbasan - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Elbasan - Prokuroria Tiranė
Erind REOVICA Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Fier - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Fier - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Vlorė
Erinda BALLANCA Avokat i Popullit Avokati i Popullit
Eriol ROSHI Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Berat - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė
Erion BRAĒE Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave
Erion ĒELAJ Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Vlorė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Vlorė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Sarandė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Fier
Erion PANO Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror Prokuroria Krimeve tė Rėnda - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė