Para dhe Pushtet


Funksion Subjekti:

Emėr Subjekti:

Nė Money&Power (One Stop Integrate Data Source) janė publikuar tė dhėna pėr pasuri, tė ardhura dhe shpenzime tė deklaruara nga funksionarė tė lartė publik. Tė dhėnat janė sipas deklarimeve zyrtare tė njė viti tė caktuar apo deklarim fillestar pėrpara marrjes sė detyrės. Nė ēdo rast informacioni flet pėr datėn e plotėsimit tė dokumentit pėr Inspektoriatin e Lartė tė Deklarimit tė Pasurive ILKDP. Veē subjektit nė deklarim pėrfshihen edhe persona tė tjerė pjesėtarė tė familjes me detyrim ligjor pėr tė deklaruar. Deklarimi vjetor karakterizohet nga informacioni pėr tė ardhura tė krijuara nė atė vit; pasuri tė fituara gjatė vitit nė fjalė; sikurse shpenzime pėr tė cilat subjektet kanė detyrim ligjor pėr deklarim. Subjektet pėr tė cilat ka informacion nė kėtė rubrikė janė funksionarė tė lartė publik: President; Anėtar tė Kėshillit tė Ministrave; Kryetar tė Bashkive Kryesore, Pėrfaqėsues tė Parlamentit; Gjyqtar tė Nivelit tė Lartė; Kryeprokuror dhe titullar tė institucioneve tė pavarura. Ky informacion bėhet i hapur dhe transparent, me qėllim informimin e publikut mbi interesat ekonomike dhe pasuritė e funksionarėve tė lartė publik qė pėrfaqėsojnė dhe qeverisin nė vend. Tė dhėnat e Money & Power janė tė ndėrlidhura me tė dhėna tė Open Corporates Albania pėr shoqėri biznesi qė janė pjesė e deklarimit tė njė subjekti individual. Pėr ēdo subjekt ėshtė dhėnė edhe numri i indeksit tė dokumentit zyrtar tė dorėzuar pranė ILKDP, dokument nga ku janė cituar tė dhėnat.

Lista e Subjekteve (Total: 1073)

AllA B Ē D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V X Y Z


Emėr Subjekti Funksioni Institucioni
Arben AHMETAJ Deputet Legjislatura IX - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave PS mandati II Kuvendi i Shqipėrisė - Kėshilli i Ministrave - Kėshilli i Ministrave
Arben ALLAJBEU Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Berat - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Berat - Prokuroria Berat
Arben BEQIRI Kėshilli i Ministrave Kėshilli i Ministrave
Arben DASHI Drejtor i Policisė sė Shtetit Policia e Shtetit
Arben DYLA Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Lushnje - Prokuroria Lushnje - Prokuroria Mat
Arben ELEZI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Arben GAZIONI Ambasador Ambasada Shqiptare nė Federatėn Ruse
Arben GJATA Rektor Universiteti Universiteti i Mjekėsisė, Tiranė
Arben KACORRI Administrator Shoqėri Publike Ujėsjellės Kanalizime sh.a, Tepelenė
Arben KAMAMI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Arben MALO Kryebashkiak 2015 Bashkia Kolonjė
Arben NIKA Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Kurbin - Prokuroria Kurbin - Prokuroria Dibėr
Arben PASHO Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Gjirokastėr
Arben PĖLLUMBI Deputet Legjislatura IX Kuvendi i Shqipėrisė
Arben QOSJA Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Pėrgjithshme - Prokuroria e Apelit Tiranė - Prokuroria Tiranė - Prokuroria e Apelit Tiranė - Prokuroria Tiranė
Arben SHARRA Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Elbasan - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Durrės - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Dibėr - Prokuroria Tiranė
Arben SKENDO Drejtor i Pėrgjithshėm i SHKB-sė Ministria e Punėve tė Brendshme
Arben SMAĒI Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Shkodėr - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Shkodėr - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės
Arbena AHMETI Gjyqtar - Gjyqtar - Gjyqtar Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Lushnje - Gjykata Administrative e Shkallės sė Parė Tiranė
Arbėr AVRAMI Administrator Shoqėri Publike Albgaz sh.a, Tiranė
Arbėr BEREXHA Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Elbasan - Prokuroria e Rrethit Gjyqsor Elbasan - Prokuroria e Rrethit Gjyqsor Durrės
Arbjola HALIMI Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Ardi VELIU Drejtor i Policisė sė Shtetit Policia e Shtetit
Ardian DVORANI Gjyqtar Gjykata e Lartė
Ardian BRAHO Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė - Prokuroria Krimeve tė Rėnda - Prokuroria Krujė
Ardian CIPA Drejtor i Policisė sė Shtetit Policia e Shtetit
Ardian HAJDARI Gjyqtarė KPA KPA
Ardian KOKOMANI Kryebashkiak 2015 Bashkia Shijak
Ardian NUNI Gjyqtar Gjykata e Lartė
Ardian YLLI Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria e Gjykatės sė Shkallės sė parė Fier - Prokuroria Berat - Prokuroria Durrės
Ardiana HOBDARI Ambasador Ambasada Shqiptare pranė Kėshillit tė Europės nė Strasburg
Ardit MUSTAFAJ Gjyqtar Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krimet e Rėnda
Ardjan TURKU Deputet i Parlamentit Kuvendi i Shqipėrisė
Arens ĒELA Prokuror - Prokuror - Prokuror Prokuroria Krimeve tė Rėnda Shkalla e Parė - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Berat - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Lushnje
Arian KRAJA Sekretar i Pėrgjithshėm Ministria e Mbrojtjes
Arian MUĒAJ Prokuror - Prokuror Prokuroria Gjirokastėr - Prokuroria e Gjykatės sė shkallės sė parė Gjirokastėr
Arian NDOJA Prokuror Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Durrės
Arian PERMETI Oficer i Policisė Gjyqsore - Prokuror - Prokuror Prokuroria Tiranė - Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Tirane - Prokuroria e Rrethit Gjyqėsor Tiranė
Arian XHAFERRAJ Prokuror Prokuroria e gjykatės sė shkallės sė parė Vlorė
Arif SHINI Administrator Shoqėri Publike Ujėsjellės - Kanalizime sh.a, Dibėr