Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME

PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR 2014

Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Pasuri tė paluajtshme
1) Pronar i njė ap. me sip. 160 m2 nė fshatin Shtėrmen, Cėrrik, vlera 10 000 000 lekė.
2) Pronar me 20 % i njė toke ku pėrfshihet truall, arė, ullishte, pemėtore, me sip. 9239 m2 marrė sipas ligjit nr. 7501.
3) Bashkėpronar me gruan i njė ap. me sip. 114 m2 dhe njė trualli me sip. 11.4 m2 nė Durrės, vlera 3 200 000 lekė.
4) Pronar i njė ap. me sip. 85 m2, garazhi me sip. 25 m2 dhe kantinė me sip. 8 m2 nė Brescia, Itali, vlera 70 000 euro.
5) Bashkėshortja, pronare me 20 % pemishteje me sip. 1650 m2, trualli me sip. 200 m2 dhe ndėrtese me sip. 150 m2 nė fshatin Gostimė, Cėrrik.
6) Bashkėshortja, pronare e njė toke bujqėsore me sip. 2000 m2, marrė sipas ligjit nr. 7051.
Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)
1) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė nė Brescia, Itali, 20 541 euro.
2) Gjendja cash, 1 115 000 lekė.
3) Kredi bankare nė njė bankė nė Itali, nė shumėn 100 000 euro, me afat 20 vjet, detyrimi financiar i pashlyer 36 900 euro.
4) Bashkėshortja, depozitė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 3 301 202 lekė, pjesa takuese 33.3 %.
5) Bashkėshortja, depozitė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 12 000 euro.
6) Bashkėshortja, depozitė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 2 504 000 lekė.
7) Borxh dhėnė babait, 900 000 lekė.
Automjete
1) Pronar i njė automjeti “Opel Astra” me dokumente italiane, 6 900 euro.
2) Pronar i njė automjeti “Alfa Romeo” me dokumente italiane
Sende me vlerė
Tituj Financiarė (Bono thesari, obligacione, letra me vlerė, fonde sigurie, aksione nė bursė, shėrbime financiare tė parapaguara)
Dhurata
Tė tjera

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2014
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga nė ndėrmarrjen “Edile Ghisini S.R.L”, Itali deri mė 01.01.2015, 19 083 euro.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė BordeshNuk ka
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareNuk ka
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė TretėNuk ka
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė nė Brescia, Itali, 20 541 euro.
2) Gjendja cash, 1 115 000 lekė.
3) Kredi bankare nė njė bankė nė Itali, nė shumėn 100 000 euro, me afat 20 vjet, detyrimi financiar i pashlyer 36 900 euro.
4) Bashkėshortja, depozitė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 3 301 202 lekė, pjesa takuese 33.3 %.
5) Bashkėshortja, depozitė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 12 000 euro.
6) Bashkėshortja, depozitė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 2 504 000 lekė.
7) Borxh dhėnė babait, 900 000 lekė.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2014
Pėrshkrim shpenzimi
Nuk ka