Money and Power


GENERAL DATA
INITIAL DECLARATION OF ASSETS

INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura tė vitit me vlerė 934 812 Lekė nga paga si Kryetar i Bashkisė Cėrrik.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsNuk ka
Incomes from RentTė ardhura me vlerė 6 600 Euro nga qiraja e apartamentit nė shtetin Italian, dhėnė me qira nė datė 28.12.2015, nė bashkėpronėsi me bashkėshorten.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family CertificateBashkėshortja, tė ardhura me vlerė 174 744 Lekė nga puna gjatė periudhės 03.08.2017 – 31.12 2017.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Rivlerėsim i pasurisė sė patundshme tip apartament me sipėrfaqe 114,4 m2 ne Dures, me vlerėn 9 314 448 Lekė. Nė deklarimin e vitit 2014 ky apartament kishte vlerėn 3 200 000 lekė.
2) Pakėsim i llogarisė bankare pranė Unicredit (Brescia, Itali) me 3 500 Euro pėr efekt pagesash udhėtime dhe shpenzime tė tjera pėr shkollimin e fėmijėve.
3) Bashkėshortja, pakėsim me 12 000 Euro nė llogarinė pranė Raiffeisen Bank pėr huanė e dhėnė motrės nė datė 23.09.2017.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Shlyerja e shumės prej 4 080 Euro pėr kredinė pėr blerje dhe mobilim apartamenti, marrė pranė Bipop Carire, S.P.A me pricipal 100 000 Euro, dhe kėst mujor 340 Euro. Detyrimi i mbetur nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 28 712 Euro.