Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME

PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR 2003

Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Pasuri tė paluajtshme
1) Bashkėpronar me 25% I njė toke bujqėsore me sip. 6000 m2, pėrfituar me ligjin nr. 7501.
2) Pronar I dy ap. banimi me sip. 120 m2 secili, sipas kontratės sė porosisė tė datės 10.09.2008, 93 600 euro, me tė ardhura nga emigracioni, puna, biznes e kursime familjare.
3) Pronar I njė ap. banimi me sip. 120.3 m2 sipas kontratės sė porosisė tė datės 31.05.2010, 4 691 700 lekė, me tė ardhura nga emigracioni, puna, biznes e kursime familjare dhe akt marrėveshje shkėmbimi.
4) Pronar I njė ap. banimi me sip. 120.3 m2 sipas kontratės sė porosisė tė datės 31.05.2010, 4 691 700 lekė, me tė ardhura nga emigracioni, puna, biznes e kursime familjare dhe akt marrėveshje shkėmbimi.
5) Pronar I tre garazheve me sip. 30 m2 secili dhe I njė garazhi me sip. 50 m2, 2 100 000 lekė, me tė ardhura nga emigracioni, puna, biznes e kursime familjare dhe akt marrėveshje shkėmbimi.
6) Pronar I 2/9 pjesė takuese tė njė trualli me sip. 1913 m2, 16 378 216 lekė, me tė ardhura nga puna dhe biznesi.
7) Pronar I njė ap. banimi me sip. 225.6 m2, blerė mė 31.07.2015, 403 050 euro, me tė ardhura nga puna, biznesi dhe hua marrė shoqėrisė H&A Law Firm sh.p.k.
8) Pronar I njė garazhi me sip. 12.5 m2, blerė mė 13.05.2016, 18 700 euro, me tė ardhura nga puna, biznesi dhe hua marrė shoqėrisė H&A Law Firm sh.p.k.
9) Pronar I njė garazhi me sip. 12.5 m2, blerė mė 13.05.2016, 18 700 euro, me tė ardhura nga puna, biznesi dhe hua marrė shoqėrisė H&A Law Firm sh.p.k.
10) Pronar I njė trualli me sip. 584.81 m2 dhe ndėrtese me sip. 284 m2, 190 000 euro, me para pėrfituar nga shitja e tokės bujqėsore tė pėrfituar nga ligji nr. 7501. Shitja ėshtė kryer nga ish bashkėshortja dhe deklaruesi ka pėrfituar 155 000 euro.
11) Bashkėpronar me ¼ pjesė takuese I njė toke are me sip. 3000 m2, pėrfituar nga ligji nr. 7501.
12) Bashkėpronar me ¼ pjesė takuese I njė toke are me sip. 1400 m2, pėrfituar nga ligji nr. 7501.
13) Bashkėpronar me ¼ pjesė takuese I njė toke are me sip. 500 m2, pėrfituar nga ligji nr. 7501.
14) Shitur ap. banimi me sip. 120 m2 mė 27.10.2016, 39 800 euro.
15) Blerė ½ e pasuri e llojit tokė are me sip. 5000 m2, mė 08.02.2017, 8 000 euro, me tė ardhura nga shitje ap.
16) Kontratė shkėmbimi sipas sė cilės ka pėrfituar dy toka bujqėsore me sip. 5000 dhe 6000 m2, nė kėmbim tė dy ap. banimi dhe tre garazhe.
17) Kontratė sipėrmarrje me shoqėrinė S&D-Invest sha, pėr pasurinė e llojit arė me sip. 5 000 m2 nga e cila deklaruesi zotėron ½ pjesė takuese.
18) Kontratė sipėrmarrje me individ, pėr dy pasuri tė llojit tokė bujqėsore me sip. 5000 dhe 6000 m2.
Likuiditete (Depozita, Cash, Llogari rrjedhėse, Debi-Kredi, Karta krediti/debiti)
1) Depozitė bankare celur me tė ardhura nga emigracioni nė shumėn 10 000 dollar.
2) Gjendje llogari bankare mė 01.07.2016, 88 262 lekė.
3) Gjendje llogari bankare mė 01.07.2016, 105 203 euro.
4) Gjendje llogari bankare mė 01.07.2016, 4 296 953 lekė./
5) Gjendje para cash, 10 000 euro.
6) Gjendje llogari bankare mė 26.05.2017, 2 825 571 lekė.
7) Gjendje llogari bankare mė 26.05.2017, 125 718 lekė.
AutomjeteBashkėpronar me 50% I njė veture, blerė me tė ardhura personale, 190 000 lekė.
Sende me vlerėNuk zoteron
Tituj Financiarė (Bono thesari, obligacione, letra me vlerė, fonde sigurie, aksione nė bursė, shėrbime financiare tė parapaguara)Nuk zoteron
DhurataNuk zoteron
Tė tjera
1) Dhėnė hua tė tretėve, 21 500 000 lekė.
2) Dhėnė hua tė tretėve, 67 000 euro, nga tė cilat janė kthyer 44 010 euro.
3) Marrė hua shoqėrisė H&A Law Firm sh.p.k sipas kontratės tė datės 05.03.2015, nė vlerėn 200 000 euro (konvertuar nė 27 616 000 lekė), pėr blerje e njė ap. banimi, pa interes, me afat shlyerje jo mė vonė se data 31.12.2020, nga tė cilat janė marrė vetėm 15 430 000 lekė dhe janė likujduar 5 000 000 lekė. Detyrimi I mbetur ėshtė 10 430 000 lekė.

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2017
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe ShpėrblimetTė ardhura nga paga si Drejtor I Pėrgjithshėm I Drejtorisė sė Pėrgjithshme tė Parandalimit tė Pastrimit tė Parave dhe Ndihmės I Kryeministrit, 525 651 lekė.
Tė ardhura nga Bonuse
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėnies
Tė ardhura Qiradhėnie
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individuale
Tė ardhurat nga Ortakėri/Aksione
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e Autorit
Tė ardhura nga Ēelje Trashėgimi
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės Familjare
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Gjendje llogari bankare mė 26.05.2017, 2 825 571 lekė.
2) Gjendje llogari bankare mė 26.05.2017, 125 718 lekė.
3) Kontratė sipėrmarrje me shoqėrinė S&D-Invest sha, pėr pasurinė e llojit arė me sip. 5 000 m2 nga e cila deklaruesi zotėron ½ pjesė takuese.
4) Kontratė sipėrmarrje me individ, pėr dy pasuri tė llojit tokė bujqėsore me sip. 5000 dhe 6000 m2.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2017
Pėrshkrim shpenzimi