Para dhe Pushtet


TĖ DHĖNA TĖ PĖRGJITHSHME
PASURIA E DEKLARIMIT FILLESTAR

TĖ ARDHURAT DHE ANGAZHIMET NĖ VEPRIMTARI PUBLIKE / PRIVATE 2016
Kategoria Pėrshkrimi dhe burimi
Tė ardhura nga Paga dhe Shpėrblimet
1) Tė ardhura nga paga dhe shpėrblime (janar - 28.06.2016.) si Drejtor (ekspert ligjor) i shoqėrisė H&A Law Firm, 3 809 412 lekė.
2) Tė ardhura si Drejtor i Pėrgjithshėm i Drejtorisė sė Pėrgjithshme tė Parandalimit tė Pastrimit tė Parave, 687 502 lekė.
Tė ardhura nga BonuseNuk ka
Tė ardhura si Kėshilltarė/Anėtarė Bordesh
1) Tė ardhura (janar - 28.06.2016.) si Kryetar i Kėshillit Mbikėqyrės, Rezidenca Studentore Universitare Nr.1, 182 484 lekė.
2) Tė ardhura (janar - 28.06.2016.) si Kryetar i Kėshillit Mbikėqyrės Ujėsjellės Kanalizime, Fushė Krujė, 73 223 lekė.
3) Tė ardhura si Kryetar i Kėshillit Mbikėqyrės Ujėsjellės Kanalizime, Fushė Krujė, 10 837 lekė.
4) Tė ardhura si Kryetar i Kėshillit Mbikėqyrės, Rezidenca Studentore Universitare Nr.1, 80 862 lekė.
Tė ardhura nga interesa bankare dhe tė kredidhėniesNuk ka
Tė ardhura QiradhėnieNuk ka
Tė ardhura nga Bizneset dhe Sipėrmarrjet individualeNuk ka
Tė ardhurat nga Ortakėri/AksioneNuk ka
Tė ardhura nga Publikimet dhe e drejta e AutoritNuk ka
Tė ardhura nga Ēelje TrashėgimiNuk ka
Tė ardhura tė personave pjesė e Certifikatės FamiljareNuk ka
Tė Ardhura nga Detyrime tė Shlyera nga tė Tretė
1) Tė ardhura nga shitja mė 27.10.2016 i njė ap. banimi me sip. 120 m2 nė Tiranė, vlera 39 800 euro.
Tė ardhura vjetore si % ndaj tė ardhurave tė pagės nga ky funksion
Tė tjera
1) Deklaron si shtesė pasurie dy “toka bujqėsore” 5000m2 dhe 6000 m2, fituar me kontratė shkėmbimi. Shkėmbimi ėshtė bėrė me dy apartamente dhe tre garazhe tė deklaruar mė herėt. (Nuk jepet vendndodhja e tokave bujqėsore dhe data e veprimeve ligjore).
2) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė 31.12.2016, pakėsuar 3 427 279 lekė.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė nė 31.12.2016, tė ardhura nga shitja mė 28.10.2016 i apartamentit 140 718 euro. (Nė deklaratėn e fillimit tė detyrės gjendja nė llogari ishte 105 203 euro nga tė cilat mė 27.09.2016 janė transferuar 5 000 euro nė llogarinė e kartės sė kreditit dhe nė 28.10.2016 janė kredituar 39 800 euro nga shitja e apartamentit).
4) Kartė krediti me limit 200 000 lekė.
5) Kartė krediti me limit 1 700 euro.


SHPENZIMET E DEKLARUESHME 2016
Pėrshkrim shpenzimi
Shpenzime pėr blerjen e njė are me sip. 5000 m2 nė Tiranė, marrė mė 08.02.2017 me tė ardhura nga shitja e ap. vlera 8 000 euro, pjesa takuese e deklaruesit pėr kėtė pronė sipėrfaqe arė ėshtė 50 %.